BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 20.07.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
177
Dün
:
4633
Toplam
:
17005798
YOZGATTA GALERİCİLER SEZONUN EN DURGUN DÖNEMİNİ YAŞIYOR


Ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da özellikle ikinci el otomobil satışları sezonun en durgun dönemini yaşıyor.
Yozgat Galericiler Sitesi Başkanı Semih Altıuntaş, doların dalgalanmasıyla birlikte otomotiv satışlarında düşüş yaşanmaya başladığını ve faizlerin yükselmesiyle birlikte bu durgunluğun devam ettiğini söyledi.
Ticari sektörlerin hepsinde yaşanan durgunluğun en fazla galerici esnafını etkilediğini vurgulayan Altuntaş, yerel seçimlerden sonra 2. El otomobil satışlarının artacağını düşündüğünü kaydetti.
Altuntaş, “Piyasadaki bütün sektörler adeta bir zincirin halkası gibi birbirine bağlı olarak görülüyor. Ülkemizde yaşanan piyasalardaki durgunlukta haliyle bütün sektörleri etkiliyor. Bu durgunluk sadece bizim ülkemizde yaşanmıyor. Avrupa ülkelerinde de aynı şekilde bir durgunluk söz konusu. Çünkü başka ülkelerde de galerici arkadaşlarımız ve tanıdıklarla yaptığımız görüşmelerde oralarda da sıkıntıların olduğunu gözlemledik. Bu yüzden devletimiz bu sıkıntıları bilmekte ve gerekli önlemleri aldığını görüyoruz. İnşallah seçimlerden sonra piyasalarda bir rahatlamanın olacağını ümit ediyoruz. Oto galericileri Yozgat’ımızın ekonomisinde çok büyük pay sahibi bu nedenle otomotiv satışlarının yavaşlaması şehrimizinde ekonomisini olumsuz yönde etkiliyor. Bütün işletmelerde ister istemez bundan etkileniyor. Devlet yetkililerimiz faiz oranlarını aşağı çektiği zaman piyasalarda yeniden bir hareketlenme bir canlanma olacağını düşünüyorum. “diye konuştu.

09.02.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45