BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 26.08.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
264
Dün
:
4716
Toplam
:
17039786
BURSADAKİ YOZGATLILAR, 'BOZKIRIN TEZENESİ'Nİ TÜRKÜLERİYLE ANDI


Bursa Marmara Yozgatlılar Federasyonunca Düzenlenen Konserde Türkülerin Efendisi Anadolu’nun Efsanesi “Bozkırın Tezenesi” Olarak Hafızalarda Kazınan Türk Halk Müziğinin Ünlü İsmi Neşet Ertaş Türkülerle Anıldı.
Müzikseverlerinde Türkülere Eşlik Ettiği Konsere Yozgat’ın E. Bakanlarından Lütfullah Kayalar, Bbşb Başkanı Alinur Aktaş, Çok Sayıda Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Stk Yöneticileri, Kamu Kurum Amirleri Ve Yöneticileri Ve Aşırı Sayıda Vatandaşlar Katıldı.
Neşet Ertaş’ın Hayatının Anlatıldığı Sinevizyon Gösterisiyle Başlayan Konserde Halkın Büyük Katılımlarıyla Coşkulu Bir Gece Yaşandı. Oturacak Yer Bulamayan Vatandaşlar Yerlere Oturarak Konseri Sonuna Kadar İzleyerek Zaman Zaman Eşlik Ettiler. Zaman Zaman Duygulu Zaman Zaman Da Neşeli Anların Yaşandığı Konser 3.5 Saat Sürdü.
1.Nci Bölüm Bitiminde Sahneye Davet Edilen Bursa Marmara Yozgatlılar Federasyonu Gn.Bşk Ahmet Aslan Konuşmasında Katılımcılara Başta Teşekkür Etti Ayrıca Gelmek İsteyipte Gelemeyip Telgrafla Gecesini Kutlayan Yozgatlı Hemşehrilerinden, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Ye, E. Tbmm Başkanı Cemil Çiçek, Anayasa Mahkemesi Başkanı Prf.Dr.Zühtü Arslan, E.Adalet Bakanı Sn.Bekir Bozdağ,E.Enerji Bakanı Taner Yıldız Ve E.İçişleri Bakanı Sn Osman Güneş Teşekkürde Bulunarak Şöyle Devam Etti;
Kendine Has Üslubuyla Gönül Telimizi Titreten Neşet Ertaş, En Büyük İlhamını Yoksullukla Ve Acılarla Dolu Hayatından Almış, Üzüntüsünü, Sevincini, Sevgisi Ve Hasretini Türkülere Dökmüş, Sazıyla Teselli Bulmuştur. O, Sadece Iyi Bir Saz ve Söz Ustasının Ötesinde, Özündeki İnsan Sevgisi, Ve Hoş Görüşüyle, İnsanları Güzele Ve Kardeşliğe Çağıran Yeri Doldurulmaz Bir Halk Ozanıdır. Diyen Sn. Aslan
Sanatçı Duruşu Ve Mütevazi Kişiliği İle Ünü Ülke Sınırını Aşan Sanatçının Unesco Tarafından Da “Yaşayan İnsan Hazinesi” İlan Edilmiştir. Ve Çağımızda Da Savaşın, Yıkımın, Umutsuzluğun, Her Alanda Yükseldiği Bir Ortamda Neşet Ertaş Gibi Bir Değere Ne Kadar Muhtaç Olduğu Görülüyor. Dedi.
Sn.Aslan; Bozkırın Tezenesi Bundan 6 Yıl Önce Susmuş Olsa da,O Tezeneden Çıkan Ses Sonsuza Kadar Bozkırlardan Gök Yüzüne Doğru Yankılamaya Devam Edecektir Dedikten Sonra Dernek Faaliyetleri Hakkında da Şunları Söyledi;
40 Yakın Üniversite Öğrencisi Ne Burs Verdiklerini, Ramazan Ayında 500 Adet Erzak Kartı Dağıttıklarını, Her sene Arabaşı Gecesi Yaptıklarını Her Sene Ekonomik Nedenlerle Yuva Kuramayan Bir Aileye Yuva Kurduklarını Bursa’da Yaşayan 250 Türkmen Ailesine Türkmen Derneği İle Maddi Destek Sağladıklarını Ayrıca Eylülde De Nida Tüfekçi Gecesi Yapacaklarını Açıkladı. Ve Son Olarak ta Büyük Ustayı Huzurlarınızda Rahmetle, Minnet le, Saygı Ve Özlemle Anıyor Siz Katılımcılar Tekrar Hoş geldiniz Safalar Getirdiniz Diyerek Konuşmasını Tamamladı.
BBŞB Başkanı Sn. Alinur Aktaş Ve E.Bakan Sn. Lütfullah Kayalar Birer Selamlama Konuşması Yaparak ve Hediyeler Verilerek Muhteşem Gece ve Organize Bu Şekilde Sona Erdi.

12.02.0219

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45