BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.07.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
264
Dün
:
4633
Toplam
:
16991125
O, BİR KÖY MUHTARINDAN ÖTE KÖYÜN AYAĞI, ELİ VE HERŞEYİ


Bazan elektirik tesisatı bazan da su tesisatı arızalarına ilk müdahaleyi yapıyor. Yetmedi, bakıma muhtaç yaşlı ve yalnız yaşayanları evlerinde zaman zaman ziyaret ederek adeta kimsesizlerin arayıp soranı oluyor. Kısacası O, bir muhtardan ziyade, köy sakinlerinin adeta eli ayağı, gözü kulağı.
Yaşayan köy sakinlerini hizmetiyle memnun edip gönüllerini alan muhtar Sezer, köy mezarlığındaki genişletme ve çevre temizliği çalışmasıyla da ölen köy sakinlerinin ruhlarını şad ediyor.
Akdağmadeni’ne bağlı Körük Köyü muhtarı Sezer Kanak, üçüncü dönem seçildiği muhtarlık görevindeki ilk icraatına, traktörüne binip mezarlıkta genişletme bakım ve çevre temizliği faaliyetiyle başladı.
Adeta köy sakinlerinden yaşlıların evladı, küçüklerin ise ağabeyi akranlarının ise kardeşi olan muhtar Sezer “ Elimizden geldiği ölçüde köyümüze gereken hizmetleri vermeye çalışıyorum. Bugün ise köy mezarlığında genişletme ve çevre temizliği işiyle güne başladım. Mezarlık girişindeki ‘Son Durak Çeşmesi’ ile yol güzergahında düzenlemeler yaptım. Mezarlığın temiz ve bakımlı olması, kendi evimiz ve bahçemizin temizliği gibi önemlidir.” diyerek çevre temizliğine ve köyün güzelleşmesine olan hassasiyeti ifade etti.
Kendi traktörüyle mezarlığın iç ve dış kısmında çalışma yapan muhtar Sezer Kanak, köy halkının da takdirini topluyor.

15.04.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45