BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.07.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
388
Dün
:
4633
Toplam
:
17015489
VEFA, SAYGI ve ZİYARET DEĞERİ İÇİN ÖZEL PROGRAM


Akdağmadeni Sazlıdere Ortaokulu, mart ve nisan ayı değerler eğitimi konusu olan "Vefa, saygı ve ziyaret" değeri için program düzenledi.
Sazlıdere Ortaokulu'nda değerler eğitimi kapsamında şehit ve gazi yakınlarıyla bir araya gelen öğrencilerin hazırladıkları program duygu dolu anların yaşanmasına vesile oldu. Programda öğrenciler hazırladıkları “Bayrağı Teslim Alanlar” tiyatro gösterisini şehit ve gazi yakınlarına sundular. Şehit yakınları da yanlarında getirdikleri şehitlerin birer parça emanetlerini öğrencilere gösterdiler, duygu dolu anların yaşandığı programda öğrenciler ise şehit aileleri için hazırladıkları mektupları onlara teslim etti.
Program sonrası konuşan Sazlıdere Ortaokulu Müdürü Fatih Sorucu, “Öğrencilerimize vefayı, saygıyı bu vatan kahramanların emaneti olan şehit ve gazi aileleri ile öğrensin istedik. Bu vesile ile Akdağmadeni Şehit ve Gazi Aileleri Derneği ile iletişime geçtik. Her bir ailemize tek tek ulaşarak okulumuza davet ettik. Sahnesi okul sıralarını kestirerek yapılan, kütüphanesi yine okulumuzca açılan ve Şehit Duha Beker Kütüphanesi adı verilen bir okuluz biz. ‘Bayrağı Teslim Alanlar" adlı tiyatro oyunu ile Çanakkale'den şehitlerimize, şehitlerimizden de öğrencilerimize vatan emanetinin geçmesini canlandırdık. Şehit aileleri, şehitlerimizin birer emanetini yanlarında getirdi ve öğrencilerimize şehitlerimizin eşyaları gösterilerek onların bizimle olduğu duygusunu yaşattık. Şehit ailelerimize öğrencilerimiz yazdığı mektupları teslim etti” açıklamalarında bulundu.
Programın ardından "Siz hiç solmayacak güller gönderdiniz cennete. Bunlar da bizim size hediyemiz. Size minnettarız." notu yazan çiçekleri öğrenciler şehit ve gazi yakınlarına takdim ettiler. Daha sonra şehit aileleri ve gazilerimiz açılan Şehit Duha Beker kütüphanesini gezdiler.
Programa ilçe Milli Eğitim Müdürü Ersoy Ceylan, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Babacan, İlçe Jandarma Personelleri, Şehit ve Gazi ailelerimiz katıldı. Programın ardından okulumuz öğretmenlerince hazırlanan ikramlar ile ailelerimizle çay ve sohbet ortamı oluşturuldu.

15.04.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45