BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 16.09.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
184
Dün
:
4716
Toplam
:
17145725
AKDAĞMADENİNDE SOKAK HAYVANLARINA REHABİLİTASYON MERKEZİ


Akdağmadeni Belediyesi tarafından Han Deresi mevkiine sokak hayvanları için geçici bakım evi ve rehabilitasyon merkezi yapılarak açılışı gerçekleştirildi.

Bozok Üniversitesi Akdağmadeni Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilçeye hayvan bakım evi ve rehabilitasyon merkezi kazandırıldı. Yaklaşık 7 ay gibi bir çalışmanın ardından öğrencilerin duyarlı davranışlarına kayıtsız kalmayan Akdağmadeni Belediyesi, sokak hayvanları için bakım evi ve rehabilitasyon merkezini düzenlenen törenle hayvanların kullanımına açtı.

Açılış töreninde konuşan projeden sorumlu üniversite öğrencisi Tuğba Karapolat, “Kasım ayından beri uğraştığımız bir projeyle sokak hayvanlarına sahip çıkmaya çalıştık. Sonunda belediyemiz bize kayıtsız kalmadı ve ilçemize geçici bakım evi ve rehabilitasyon merkezini kazandırdı. Bu projeye destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

Bozok Üniversitesi Akdağmadeni Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mustafa Özalp ise “Öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. Bu projedeki, sosyal bilinç çerçevesinde büyük emekler ve büyük uğraşlarından dolayı teşekkür ederim. Dünya canlı çeşitliliği ile güzel. Canlılara sevgiyle merhametle yaklaşmalıyız ve ihtiyaçlarını gidermeliyiz. Bu dünyada beraber yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

İlçe Kaymakamı Alp Eren Yılmaz da, “Böyle bir hizmeti yerine getirilmesine vesile olan üniversite öğrencilerine teşekkür ediyorum. Belediyemiz yaptı biz de destekledik. Bu bakım merkezinde köpekler kısırlaştırılacak, her türlü aşısı ve bakımı yapılacak” derken Belediye Başkanı Nezih Yalçın ise “İlçemizin bir eksiğini giderdik. Bu barınaktaki hayvanlara en iyi şekilde bakacağız. Böylesi bir hizmete vesile olan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından, barınak hizmetinde emeği geçenlere plaket verildi ve barınak törenle hizmete açıldı.

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45