BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.07.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
265
Dün
:
4633
Toplam
:
16991122
YOZGATTA DİYABETLİ ÇOCUKLARA KABARE TOPLULUĞUNDAN DRAM EĞİTİMİ


Yozgat Diyabet Derneği öncülüğünde Bozok Üniversitesi Kabare Sanat Topluluğu tarafından diyabetli çocuklara yönelik drama eğitimi verildi.

Yozgat Kültür Merkezi Salonu'nda gerçekleştirilen drama eğitimine diyabetli çocuklar aileleriyle katıldı. Drama eğitmeni Burak Tuğrul Başel öncülüğünde sahnede hünerlerini sergileyen çocuklar katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Drama eğitiminin sonunda çocuklar günün anısına el baskı yaparak tablo oluşturdular.

Sorgun'dan drama eğitimi için çocuklarını getirdiğini belirten Ali Ünal yaptığı açıklamada, “Çocuklar için Yozgat Diyabet Derneği tarafından düzenlenen drama eğitimine katıldık. Çocuklarımızın kişisel gelişimi için oldukça yararlı bir program oldu. Hem çocuklarımız hem de biz oldukça keyifli zaman geçirdik. Etkinlikte emeği geçenlere çok teşekkür ederim” dedi.

Çocukların sosyalleşme ve öz güven konularında gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla böyle bir etkinliğe imza attıklarını söyleyen Drama Eğitmeni Burak Tuğrul Başel, “Böyle bir organizasyonun içinde olduğumuz için ekip olarak mutluyuz. Sosyal projelere destek vermeye devam ediyoruz. Yeni dönemde de Diyabet Tiyatro Okulu projesi için bir çalışmamız olacak” şeklinde konuştu.

Yozgat Diyabet Derneği Başkanı Meltem Yılmaz ise “Çocuklar bizim geleceğimiz, çalışmalarımız sadece diyabetli çocuklarımıza yönelik olmayacak. Önemli olan diyabetli çocuklarımızla hepsini bir araya getirerek, öz güvenlerini artırmak. Tüm çocuklar bizim için ayrı bir elmas parçası. Elimizden geldiğince çocuklarımızı spor, sanat ve müzikle destekleyeceğiz. Bize bu imkanı sunan İl Kültür Müdürlüğümüze, Bozok Üniversitesi Kabare Sanat Topluğuna, çocuklarımıza ve velilerimize teşekkürlerimi sunuyorum “ ifadelerini kullandı.Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45