BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 20.01.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
188
Dün
:
4716
Toplam
:
17567519
KÖYLERDE BU YIL 400 BİN METREKARE KİLİTLİ TAŞ PARKE DÖŞENECEK


Yozgat İl Özel İdaresi tarafından, köylerde yolların sağlıklı kullanımı için parke taşı döşeme ve asfalt çalışmaları başladı.

Şehirde yaşayan insanlara sağlanan altyapı hizmetlerini köylerde yaşayan insanlara da sağlamak için çaba sarf ettiklerini söyleyen Yozgat İl Özel İdare Genel Sekreter Vekili Ali Fuat Fidan, bu yıl köylere 400 bin metrekare kilitli parke taş döşemesinin planlandığını söyledi.


İl Özel İdaresinde gazetecilere açıklamada bulunan Fidan, her yıl yapılan planlamalar doğrultusunda, asfalt, su, kanalizasyon, kilit parke çalışmalarının yapıldığını anlatarak, "Bu yıl köylerimize 400 bin metrekare kilitli taş parke döşenecek. 200 kilometre de asfalt çalışması yapılacak. Şuan kış mevsiminden dolayı bozulan yollarımızda yama çalışmalarımız sürüyor. Havaların biraz daha ısınmasıyla birlikte asfalt çalışmalarımızı da başlatacağız" dedi.


İl Özel İdaresi olarak amaçlarının köylerde temiz çevre bilinci oluşturmak olduğunu da söyleyen Fidan, “İçme suyu olmayan köyümüz bulunmuyor. Mevsimsel nedenler ve su kaynağı yetersiz olan bazı köylerimizde ilave kaynak arama çalışmaları teknik ekiplerimizce devam etmektedir. Yine köylerimize çöp konteynerleri yerleştirdik. Ekiplerimiz düzenli olarak köylerimizdeki çöpleri topluyor, herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor” şeklinde konuştu.


Kilitli parke döşeme çalışmasının sürdüğü köylerden Kuçşu köyü sakinlerinden Mehmet İnci, kilitli parkenin döşenmesiyle birlikte köyün toz ve çamurdan kurtulacağını ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45