BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 20.01.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
172
Dün
:
4716
Toplam
:
17567548
GELİN KATİLİ KAYINVALİDE : ALZHEİMER HASTASIYIM NE YAPTIĞIMI BİLMİYORUM


Yozgat’ın Sorgun ilçesi Kepirce köyünde yaklaşık 3 yıl önce gelini Yasemin A.
Yozgat'ın Sorgun ilçesi Kepirce köyünde yaklaşık 3 yıl önce gelini Yasemin A.'yı av tüfeği ile sırtından vurarak öldüren ve tutuklu yargılanan kaynana Münevver A., Yozgat Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmasında gelinini çok sevdiğini ve pişman olduğunu söyledi.


Sorgun ilçesi Kepirce köyünde 3 yıl önce kaynana Münevver A. ile gelini Yasemin A. arasında yaşanan kavga sonucunda kaynana Münevver A. evde bulunan av tüfeği ile 12 yıllık gelini Yasemin A.'yı sırtından vurmuş, gelin Yasemin A. olay yerinde hayatını kaybetmişti. Olay sonrası kaynana Mevlüde A. kaçarak kayıplara karışmıştı. İlçe emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan arama sonucu yakalanan kaynana Münevver A. cumhuriyet savcılığındaki işlemlerinin ardından tutuklanarak ceza evine gönderilmişti.


2016 yılının Ekim ayı itibariyle tutuklu yargılanan kaynana Münevver A., Yozgat Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı. 75 yaşındaki kaynana Münevver A. ifadesinde Alzheimer hastası olduğunu belirterek, “Ben Alzheimer hastasıyım. Ne yaptığımı hatırlamıyorum. Gelinimi ben çok severdim. Çok pişmanım tahliyemi istiyorum” dedi.


Mahkemede söz alan Yasemin A.'nın ağabeyi Celalettin Şahin ise 3 yıldır mahkemenin sonuçlanmadığından yakınarak kaynana Münevver A.'nın akli dengesinin yerinde olduğunu, yalan söylediğini iddia etti. Şahin, “Sanık her şeyi hatırlıyor, akli dengesi yerinde ceza alsın” şeklinde konuştu.


Yozgat Ağır Ceza Mahkemesi hakimi de sanık kaynana Münevver A.'nın akli dengesinin yerinde olmadığını ve Alzheimer hastası olduğuna dair doktor raporunun sonuçlarının İstanbul Adli Tıp Kurumundan gelmesini bekleyerek sanığın tutukluluğunun devamına karar verdi ve duruşmayı 3 Eylül 2019 tarihine erteledi.

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45