BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 20.09.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
216
Dün
:
4716
Toplam
:
17148990
FATİH ERBAKAN ,YENİDEN REFAH PARTİSİNİN İLK KONGRESİNDE KONUŞTU


Yeniden Refah Partisi 1.olağan genel kurul toplantısı Büyük sinema ve kültür merkezi salonunda gerçekleştirdi.Kongreye katılmak üzere Yozgata gelen Genel Başkanı Fatih Erbakan,kongrede yaptığı konuşmada "Bugün Türkiye'de sadece eleştiren, çözüm önermeyen, sadece teşhis ve tespit yapan tedavi ortaya koyamayan bir muhalefet var." dedi.
Yeni Partinin büyük kongresinin Ekim ayında Ankarada yapılacağını ve ilk seçimlere hazır bir şekilde bekleyeceklerini ifade eden Erbakan, konuşmasında önce muhalefeti sonra da iktidarı eleştirdi.
Fatih Erbakan, halkın muhalefeti eleştirirken şunları kaydetti:
"Yıllardan beri muhalefet ediyorlar, tek bir amaçları var; 'Bu iktidar gitsin de ne olursa olsun. Yeter ki bu iktidar gitsin, yerine daha kötüsü gelecek olsa bile yeter ki bu mevcut iktidardan kurtulalım.' Bu kin, haset, hırs siyasetiyle, intikam siyasetiyle, kişisel hesap siyasetiyle millete faydalı olunmaz. Bugün Türkiye'de sadece eleştiren, çözüm önermeyen, sadece teşhis ve tespit yapan tedavi ortaya koyamayan bir muhalefet var. Bu millet 'Mevcut iktidar 17 senede hiçbir faydalı iş yapmadı, ne yaptıysa yanlış yaptı' diyen, kim yaparsa doğruya doğru, yanlışa yanlış deme erdemini gösteremeyen muhalefetten bıkmıştır ve şikayetçidir. Kendisi kazanmak için değil karşı tarafa kaybettirmek için siyaset yapan, intikam siyaseti, haset siyaseti, inat siyaseti yapan muhalefetten şikayetçidir. 'Biz gelirsek yapılanları yıkacağız, mevcut işletmeleri satacağız, elden çıkaracağız' diyen muhalefetten şikayetçidir. İktidarın yapmış olduğu bir camiyi, bir üniversiteyi bile eleştiren muhalefetten şikayetçidir."

Erbakan, konuşmasında dana sonra iktidarı eleştirirken de şunları söyledi :
"Yapılan faydalı işlerin yanında geçen 17 senede genel olarak Türkiye'nin haline baktığımızda sadece ve sadece 4 kelime görüyoruz. Borç, faiz, beton ve çimento. 2002 yılında kamunun borcu 256 milyar lira iken 2018 yılına gelindiğinde 1 trilyon 100 milyar liraya çıkmıştır. Kamunun borcu 5 misli artmış. 2002 yılında özel sektörün borcu 88 milyar lira iken 2018 yılında 2 trilyon lirayı aşmış, özel sektörün borcu bu iktidar döneminde 25 misli artmış."

Yeniden Refah Partisi Yozgat Kurucu İl Başkanı Nihat Kayhan ise kongrede yaptığı konuşmada Yozgat’ta tüm ilçelerde teşkilatlandıklarını belirterek şöyle konuştu :

“İki ilçemizde henüz teşkilatlanmayı resmileştiremedik lakin oralarda da kısa sürede resmi işlemleri tamamlayarak tüm ilçelerimizde teşkilatlanmış olacağız.

Yozgat’ta yeniden fabrikalar, üretim alanları, tarım ve hayvancılık ve büyük istihdam sahaları oluşturmak maksadıyla yola çıktık..Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ise kin, haset, hırs ve intikam duygusuyla hareket etmiyor”

Yeniden Refah Partisi il başkanlığına kurucu il başkanı Nihat Kayhan yeniden seçildi.

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45