BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 12.11.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
223
Dün
:
4716
Toplam
:
17384263
B.Ü HASTANESİNDE SUDA DOĞUM ÜNİTESİ HİZMETE SUNULDU


Teknolojinin son model tıbbi cihazları ile donatılan Üniversite Hastanemizde Gebe Okulu ile Suda Doğum Ünitesi hizmete açıldı.
Sağlık Bakanlığı’nın normal doğum oranını artırmak amacıyla teşvik ettiği suda doğum yöntemi Üniversitemiz hastanesinde de uygulanacak. Suda doğum yöntemi, anne adaylarına doğum ağrısının kontrolünü sağlama, ılık suyun etkisinden yararlanılarak gebelik ağrı sürecinin suyun içerisinde geçirilmesi, gevşeme ve doğum eyleminin hızlandırılması gibi avantajlar sunarak annenin sancısız ve sıkıntısız bir şekilde bebeğini kucağına almasını sağlayacak. Yozgat’ta ilk olarak üniversitemiz hastanesinde hizmete giren Suda Doğum Ünitesi’nde özel donanımlı odada Jakuzi, bebek beşiği ve doğum masasına dönüşebilen hasta yatağı bulunmakta. Anne adaylarının tüm doğum sürecini geçirebileceği şekilde tasarlanan odada anne ve bebek doğum sonrası süresini kesintisiz birlikte geçirecek.
Ünite açılışı sonrası bir açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi bünyesinde açılışı gerçekleştirdiğimiz gebe okulu ve suda doğum ünitesi ile önemli bir ihtiyacın giderildiğini söyledi.
Araştırma ve Uygulama Hastanelerinin bazı bölümleri ile bölgelerini ön plana çıkartan sağlık kuruluşları olduğuna dikkat çeken Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı, donanımlı, yetkin akademik kadrosu ve hasta memnuniyetini ön planda tutan önemli bir bölümümüz. Suda Doğum Ünitesi çağa hitap eden, son model tıbbi cihazlarla donatılmış bir ünite. Bu ünitede doğumun daha kolay olması ile hasta memnuniyeti ön plana çıkacak. Araştırma ve Uygulama Hastanemizde de böyle bir ünitenin kurulması yakışır idi. Açılan ünite ile bölgesine önemli bir katkı sunacak.
Ayrıca yine hizmete açılan Gebe Okulu ile de gebelerin ilk günden doğuma kadar olan süreçle ilgili bilgiler verilerek gebelik sürecinin bilinçli ve sağlıklı bir şekilde geçirilmesi sağlanacak. İnşallah hizmete açılan bu üniteler ile hastalarımızın güven esasına bağlı olarak çok daha huzurlu ve mutlu bir şekilde, sağlıklı gelecek nesilleri oluşturmak adına sağlıklı doğumlar gerçekleşecek.
Hastane bünyesinde bu ihtiyacı görüp kısa sürede ünitenin açılmasına olanak sağlayan ve emeği geçen tüm hocalarımıza teşekkür ediyor, Gebe Okulumuz ve Suda Doğum Ünitesi’nin Yozgatımız ve üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.


Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45