BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 25.01.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
179
Dün
:
4716
Toplam
:
17582416
BU FOTOĞRAF, 2 HAFTADIR YOZGAT'IN SİYASET GÜNDEMİNDE


Türkiye siyasetinde şimdilerde eski Bakanlardan sayın Ali Babacan’ın kuracağı yeni parti konuşulmakta.
Yozgat’ın siyaset gündeminde de bundan 2 hafta önce Yerköy ilçesinde Anayasa eski başkanı sayın Haşim Kılıç’ın annesinin cenaze töreninden sonra düzenlenen yemekli toplantı sonrasında ulusal basına yansıyan bu fotoğraf konuşuluyor.
Fotoğrafta görüldüğü gibi, Ali Babacan’ın etrafında 5 Yozgatlı politikacı bulunuyor.
TBMM eski başkanı ve Cumhurbaşkanlığı yüksek istişare kurulu üyesi Cemil Çiçek..
Maliye eski bakanlarından Lütfullah Kayalar..
Yozgatın dünya çapındaki ünlü bilim adamı Prof.Dr.Taner Demirer..
Anayasa mahkemesi eski başkanı Haşim Kılıç..( O gün annesinin evinde taziyeleri kabulü nedeniyle yemekli toplantıda bulunamıyor)
Toplantıyı organize eden Ak Parti Yozgat milletvekili aday adaylarından Yerköylü işadamı İsmail Yılmaz ..
**
Bu fotoğraf,aradan yaklaşık 2 hafta geçmesine rağmen neden Yozgatın siyaset gündeminde konuşuluyor.
Yozgatılılar,Yerköy toplantısında buluşan hangi hemşehrimizin sayın Babacanın partisinin kurucular kurulunda yer alacağını merak ediyor olmasından dolayı bu fotoğrafın kamuoyuna yansımalarını tartışarak konuşuyor..
Peki,yeni partinin kurucular kurulunda hangi hemşehrimiz yer alacaktır?
Şimdi bu sorununun yanıtını arayanların yorumlarına kulak verelim.
**
Öncelikle şu bir gerçek ki; hemşehrimiz Haşim Kılıç,yeni partinin lideri Babacan’ın hukuk alanında sağ kolu konumunda.Sayın Kılıç’ın bu nedenle kurucular arasında yer almasına kesin gözüyle bakılıyor..
**
Cemil Çiçek..
Hem babacanın samimi dostu..
Hem de Külliye’nin yeni yüksek İstişare kurulu üyesi..
İstişare kurulu üyeliğini kabul edene kadar sayın Cumhurbaşkanına mesafeli durduğu bilinmekte..Üstelik Babacan’la birlikte Yerköy toplantısında bu fotoğrafı çektirip,her ne sebeple ise genel basına yansımasını da olanak sağladığı söylenmekte..
Hemşehrilerimiz bilir ki; sayın Cemil Çiçeğin sağı solu belli olmaz..Eğer,Ali Babacan’ın kuracağı partinin iktidara alternatif bir parti olacağına inanırsa yeni partiye geçmesi muhtemeldir.Ak Partiden yeni partiye de geçerse şaşırmamak gerekir.
**
Lütfullah Kayalar..
ANAP’ın dağılmasından sonra TBMM’ne parlamenter olarak tekrar girmeyi kendisine vazgeçilmez bir amaç edinen hemşehrimiz Lütfullah Kayalar, hatırlayacağınız üzere milletvekili olma hayalini önce CHP ,sonra da Bağımsız milletvekili adayı olarak gerçekleştirmeye çalışmıştı.
Başaramamıştı ama son 3 seçimde yani 24 Haziran ve 31 Mart seçimlerinde Yozgatta Ak Partiye, 23 Haziran seçiminde ise İstanbulda Binali Yıldırıma destek verdiği bütün hemşehrilerimizce bilinmekte..
Şimdilerde ise Ali Babacanla dirsek temasında olduğu Yerköy ilçesindeki yemekli toplantıda aleniyet kazandığı görülmüştür.Sayın Kayalar’ın hedefinin yeniden parlamentoya girmek olduğuna göre,Babacan’ın partisinde hem de kurucular kurulunda yer alması girişimlerini yadırgamamak gerekir.
**
Gelelim Prof.Dr.Taner Demirer’in yeni parti ile ilgili ilintisine..
Ak Partide Yozgat milletvekili adaylık yarışlarında temayül yoklamalarında ve kamuoyu anketlerinde yüksek oy ve puanlar almasına karşın sn.Bekir Bozdağ’ın engellemeleri nedeniyle önceki seçimlerde milletvekili aday listelerine konulmayan hemşehrimiz Prof.Dr.Taner Demirer, sayın Babacanla ilk kez Yerköyde cenaze töreninde karşılaşmış..Demirer’i yemekli toplantıda Babacan’la Cemil Çiçek tanıştırmış..Babacan Demirer’den Türkiyenin sağlık politikalarına ilişkin bilgiler aldıktan sonra kendisine ‘yine görüşelim’demiş..
Bundan sonrasında ne olur? Bunu önümüzdeki günlerde birlikte göreceğiz.
**
Ve İsmail Yılmaz..
İsmail Yılmaz, Ak Partiye ilk kurulduğundan bu yana gönül vermiş,çeşitli dönemlerde hem milletvekili, hem de Yerköy Belediye Başkan aday adayı olmuş,ama adaylık yarışlarında mağdur edilmiş,Ak Partinin sevilen ve saygın bir işadamıdır.Yerköydeki yemekli toplantının organizatörü de olan İsmail Yılmaz,Ak Parti gemisini terkedip yeni dönemde Babacan’a nasıl katkı verir,yeni partinin Yozgat teşkilatlarını mı oluşturur,yoksa başka bir görev mi alır ?
Başkentte kuruluş hazırlıkları sürdürülen yeni partide başka hangi politikacı hemşehrilerimize aktif görev tevdi edilecektir.
Çok değil,yakın bir zamanda yeni partiye dair tüm sorular netlik kazanacaktır
**
Yozgattan baktığımızda bu aşamada buradan gözüken o ki; geçmişte Anavatan Partisinde,Ak Partide ve iyi partide olduğu gibi, şimdilerde ise Yozgatın ünlü ve yıldız adayı politikacıları sayın Babacan’ın kuracağı partide etkin rol oynayacaktır.
09.07.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45