BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.10.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
181
Dün
:
4716
Toplam
:
17171960
YOZGAT BELEDİYESİNDEN KENT İÇİNDE YENİ BULVAR PROJESİ


Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse seçim döneminde yapmış olduğu keşif tespit çalışmalarının neticesinde mevcut sorunların giderilmesi ve daha yaşanılabilir bir Yozgat için düğmeye bastı.
Yozgat Belediyesi tarafından Hükümet Konağı önünde bulunan caddede oluşan trafiği azaltmak ve Eski Sanayi bölgesindeki konutların, sosyal yaşam merkezlerinin ilimize bağlantısını sağlamak için planlanan yeni bulvar çalışmalarının ilk etabı olan altyapı çalışmaları başladı. Yimpaş AVM’nin güney kısmından başlayacak olan yeni bulvar çalışması toplamda bin 600 metre uzunlukta olacak.
Altyapı çalışmalarımız ile bölgede bulunan asbestli ana hat su borularının daha sağlıklı ve daha dayanıklı olan düktil borularla değişimine başlandı.
“ŞEHRİMİZE BAĞLANTISINI SAĞLAYACAĞIZ”
Bölgede başlanan çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Celal Köse bulvar çalışması sona erdiğinde şehrimize yeni bir ana damar eklenmiş olacak dedi. Köse, “Hükümet Konağı’nın taşınması ile birlikte bölgede bir trafik yoğunluğu oluştu. Bizde yeni bulvar çalışmamızın planlamasını yaptık. Yimpaş AVM’nin güney kısmından başlayacak olan yeni bulvar çalışmamız Şehir Hastanesi bulvarına bağlanacak. Bu sayede Eski Sanayi bölgesinde bulunan TOKİ konutları ve sosyal tesislerinin de şehrimizle bağlantısı sağlanmış olacak. Hem de trafik yoğunluğunu önlemiş olacağız. Vatandaşlarımız rahat bir nefes alacak” ifadelerini kullandı.
“ANA DAMAR EKLEMİŞ OLACAĞIZ”
Projenin tamamlandığında bambaşka bir Yozgat olacağına dikkat çeken Köse, “Bu projeyle sadece bulvar çalışması yapmış olmayacağız. Bölgede bulunan sağlıksız asbestli ana hat su borularını da daha sağlıklı olan düktil borularla değiştireceğiz. Bulvarın ilk etabına altyapı çalışmamızla başladık. 650 metre su hattı çalışmamız olacak. Bulvarımızın uzunluğu yaklaşık bin 600 metre olacak. Proje tamamlandığında altyapı çalışmalarıyla aydınlatma çalışmalarıyla bambaşka bir Yozgat olacak. Şehrimize yeni bir ana damar eklemiş olacağız. Halkımız her şeyin en iyisine layıktır. Bizler halkımıza en güzelini sunmak için çalışıyoruz” dedi.
11.07.2019


Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45