BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
209
Dün
:
4716
Toplam
:
17733665
BİL KOLEJİ 2019 / 2020 ÖĞRETİM YILINDA YOZGATTA DA HİZMETE BAŞLIYOR


“Köklü bir geçmişten aydınlık geleceğe”sloganı ile ülkemizin 7 bölgesinde hizmet sunan ve bir “Dünya okulu” olarak tanınan Bil Koleji,Yozgat eğtiminin başarılı ismi Başarı grubuyla ortak iş birliği gerçekleştirip Yozgatta faaliyete geçti.Bil koleji 2019/2020 öğretim yılından itibaren Erdoğan Akdağ mahallesindeki yerleşkesinde Anaokulu,Ortaokulu,Anadolu Lisesi,Fen ve Teknoloji liseleri bölümleriyle Yozgatta da eğitim ve öğretim çalışmalarına başlayacak.Bil koleji,kentimiz merkezindeki kayıtlarını erken kayıt avantajlarıyla sürdürüyor.Bil Kolejinin Başarı gurubuyla birlikte Yozgatta hizmete açılmasının planlanması öğrenci velileri ile Yozgat eğitim camiasında memnuniyetle karşılandı.
“Yozgat Başarı” eğitim gurubunun yöneticisi ve Yozgat Bil Koleji okulları genel müdürü Recai Kapusuzoğlu,Bil Kolejinin Yozgat’ta İstanbul Özel Aydın Üniversitesinin Akademik kadrosunun rehberlik desteğiyle eğitim kalitesinin gelişimine katkı sağlayacağını belirterek Başarı eğitim gurubunun Yozgatta bugüne değin yaptığı çalışmalar ile bundan sonrasında Bil Holding gurubuyla yapacağı etkinlikler konusunda şunları anlattı :
“Yozgat Bil Koleji’nin çekirdek kadrosu olarak 1990 yılında Delta Başarı Dershanesi adıyla ilimizde özel öğretimin öncülüğünü yapmaya başlamıştık. 2002’de İsmini Final Dergisi Dershaneleri olarak değiştirdik. Bu dershanemiz 2014 yılına kadar da Yozgat’ta üniversiteye hazırlanan gençlerin tercihi olmuştu. 24 yıllık dershanecilik sürecinde binlerce öğrenciyi üniversiteli yapmakla kalmadık bu öğrencileri dershane adı altında faaliyet gösteren bölücü, yıkıcı, istismarcı kişi ve kurumların tuzağına düşmekten de korumuştuk.
Başarı Eğitim Kurumları olarak özel öğretimin birçok alanında faaliyet yürütüyoruz. 2015’te dershanelerin dönüşümü sürecinde ilk ismimiz olan Delta Başarı’ya dönüş yaptık. Başarı Temel Lisesi ve Delta Başarı KPSS Kursu olarak eğitim faaliyetlerimize devam ettik. 2016’da Yeşilyurt Özel Öğretim Kursunu, Yedi İklim KPSS kursunu açtık. 2018’de Başarı Çocuk (Kreş, Gündüz Bakımevi, Çocuk Kulübü) faaliyete başladı. Bu yıl ise temel liselerin son yılı olduğu için temel lise faaliyetine son vererek Bil Ortaokulu, Anadolu Lisesi ve Fen ve Teknoloji lisesini açtık. Markalaşmanın, büyük eğitim kurumlarıyla işbirliğinin gereğine inandığımız için Bil Okullarıyla bir işbirliği protokolü imzalayarak okullaşma sürecini Bil Okullarının Yozgat şubesi olarak yürütme kararı aldık.”
Bil okullarının 1994’ten beri eğitimin içinde olan, dershanecilikle başlayıp zaman içerisinde Bil Koleji, Özel İstanbul Aydın Üniversitesi, Özel Kıbrıs İlim Üniversitesi gibi güçlü eğitim kurumlarını bünyesinde bulunduran Bil Holding’in önemli bir parçası olduğunu hatırlatan Recai Kapusuzoğlu,konuya ilişkin açıklamasında daha sonra şunları söyledi:
“Başarı Eğitim Kurumları, 30 yıllık tecrübesi, nitelik ve nicelik yönünden çok üst seviyede bir öğretmen kadrosuyla Yozgat halkının gönlünde saygın bir yer edinmiştir. Bundan sonraki eğitim faaliyetlerimizde Bil Okullarının eğitim modelini uygulamakla kalmayacağız Özel İstanbul Aydın Üniversitesinin akademik kadrosunun desteğini de almış olacağız. Yıl içerisinde Aydın Üniversitesi akademisyenleri öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize yönelik rehberlik çalışmaları için sık sık ilimizi ziyaret edecekler. Okulumuzdan mezun olacak olan tüm öğrenciler, İstanbul Aydın Üniversitesinde 50 burslu okuma imkanına sahip olacaklar. Tümüyle burslu öğrenci alan (25, 50,75) Kıbrıs İlim Üniversitesi ise bizim mezunlarımıza +5 burs imkanı sağlayacak.
Kapusuzoğlu açıklamasının son bölümünde ise Orta okul ve liselerin iki ayrı binada faaliyetlerini yürüteceklerini sözlerine ekledi.
27.07.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45