BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
176
Dün
:
4716
Toplam
:
17733674
SİGARAYA ZAM GELDİ.. İŞTE,YENİ ZAMLI SİGARA FİATLARI


23 Haziran seçimleri sonrası zam haberleri gelmeye devam ediyor. Son yapılan zamlarla British American Tobacco ürünlerinde 3 liraya varan yükselme oldu. Philip Morris Türkiye yetkilisi ise ürünlerine zam gelmeyeceğini açıkladı. İşte yeni zamlı sigara fiyatları...
Sigara fiyatlarına bir zam daha geldi. Zam sadece 'British American Tobacco' serisine geldi. Diğer sigara ücretleri aynı olurken, yeni bir zam gelmeyeceği belirtildi. Philip Morris Türkiye yetkilisi, 'şuanda bir zam söz konusu değil' dedi. Zamlı fiyatlar 3 Ağustos'ta yürürlüğe girdi.
BAT Türkiye tarafından sigara satışı yapan büfe ve marketlere gönderilen yeni fiyat listesinde sigara fiyatlarına 3 TL'ye kadar zam yansıdığı görüldü. Sigara fiyatlarına ise en son Temmuz ayının ilk günlerinde Gelir İdaresi, sigarada ÖTV miktarına artış yapması ile zam gelmişti. Yeni zamlardan sonra BAT Türkiye'nin en ucuz sigarasi 14 TL en pahalı sigarası 18 TL oldu.
ARTIŞ ENFLASYONU ETKİLEYECEK
BAT Türkiye'nin sigara fiyatlarına zam yapması enflasyonu da etkileyecek. Zammın tüketici enflasyonunda 1 puan civarında yükseltici etkisi olması bekleniyor. TÜİK verilerine göre tütün ürünleri ve sigara, enflasyon sepetinde ağırlığı yüzde 4.23 olan alkollü içecekler ve tütün setinde yer bulunuyor. Bu kalemdeki ağırlığın büyük bölümü sigaraya ait. TÜİK verilerine göre ortalama sigara fiyatı ise 11.2 TL. Bu verilere göre sigara fiyatlarındaki değişimin enflasyona etkisi Ocak ayında beklenene yakın 0.8- 1 puan olacak. Morris türkiye'nin fiyatlarına zam yapmaması enflasyonun daha da yükselmesini engelleyecek.
03.08.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45