BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 14.10.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
170
Dün
:
4716
Toplam
:
17170780
VALİ KADİR ÇAKIR’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI


Yozgat Valisi Kadir Çakır, yaptığı açıklamada Yozgat halkının Kurban Bayramını kutladı.
Bayramların birlik beraberlik adına kaynaşmaya da vesile olduğunu vurgulayan Vali Çakır, “Kurban Bayram dendiği zaman aklımıza ilk gelen şey; birlik beraberlik, dargınların, küslerin barışması geliyor. Sanal bir dünyada yaşıyoruz ama herkesin birbirini ziyaret etmesi, sevgi ve saygısını göstermesi bunlar çok öne çıkan kavramlar” diye konuştu.
Bayram tatili dolayısıyla yola çıkacak vatandaşlara da uyarılarda bulunan Vali Çakır, “Bayram havasını sıkıntıya çevirmeyelim. Memleketimizde bayramla beraber bir hareket oluyor. Başta sürücülerimizin ve araç içerisinde bulunan herkesin, sürücüyü çok iyi kontrol etmelerini, aşırı hız yapılmamasını özellikle bütün vatandaşlarımızdan trafik kurallarına uymalarını rica ediyoruz. Bayram havasını sıkıntıya çevirmeyelim. Yaralanmalar olmasın, ölümler hiç olmasın. Gönlümüz bunu arzu ediyor. Bunun da temel kuralı, aşırı hız yapılmaması, mola verilmesi, emniyet kemerinin mutlaka takılı olması büyük önem arz etmektedir.” dedi.
Kurbanda yaralanmaların meydana gelmemesi için kurban kesecekleri de uyaran Vali Kadir Çakır, “Hayvanları da düşünmek lazım. Hayvan keserken emin ellere verilmesi lazım, onlara eziyet edilmemesi lazım. Bu konuda da herkese uyarmak istiyorum” şeklinde konuştu.
10.08.2019Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45