BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
192
Dün
:
4716
Toplam
:
17733665
SICAKLAR BASTIRDI..ÇAMLIK CIVIL CIVIL…


Yozgat kent merkezinde havalar nihayet ısındı. Sıcak yaz günlerinde bunalan vatandaşlar, Çamlık Milli Parkında piknik yaparak serinliyorlar.
Hafta sonlarında Çamlığa akın eden kent sakinleri burada da araçlarına park yeri bulmakta sıkıntı yaşıyorlar Çamlıkta yer bulamayan Yozgatlılar ise kent çevresindeki piknik alanlarına koşuyorlar.Bu arada Türkiyenin ilk milli parkı Çamlıkta Cevdet Dündar göletinin yanıbaşında kurularak hizmete sunulan göl kafeterya çamlıkta göl manzarası eşliğinde çay kahve içerek dinlenmek isteyen vatandaşların uğrak yeri oldu.
Yozgat’ta özellikte Ağustos ayı içerisinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle kent sakinleri hem serinlemek,hem de gün boyu dinlemek amacıyla Çamlığa ve çevredeki mesire yerlerine akın ettiler.Özellikle hafta sonlarında gölet çevresini tercih eden vatandaşlar ,yaşanan izdiham nedeniyle burada araçlarına park yeri ve kendilerine de konaklayacakları piknik masaları bulmakta zorlanıyorlar.Bu nedenle Çamlıkta yer sıkıntısı yaşayan Yozgatlılar ağaç gölgeliklerinde ve dere kenarlarında serinleyerek hafta sonu tatillerini en güzel şekilde değerlendirmeye çalışıyorlar.
Yozgat çamlığında Ağustos ayı içerisinde izdiham yaşanmasının en önemli nedeninin gurbetçilerin tatil için Yozgata gelmelerinden kaynaklandığı bildirildi.Gurbetçilerin geri dönüşlerinden sonra Yozgatta hem çamlıkta ,hem de diğer mesire yerlerinde yoğun izdihamların sona ereceği ifade ediliyor.
17.08.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45