BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
240
Dün
:
4716
Toplam
:
17733665
BABASININ 30 YIL ÖNCE İNŞA ETTİRDİĞİ CAMİNİN ONARIMINI OĞLU YAPTIRDI


Yozgatın, iş ve siyaset çevrelerince tanınan simalarından Ahmet Topuz, babası Mehmet Topuz tarafından otuz yıl önce yaptırılan camiin hem bakım onarımını yaptı hem de minare inşaa etti.
Yozgat merkez ilçeye bağlı Derbent ķöyündeki "Mehmet Efendi Cami" cami içi ve müştemilatı onarımdan gecti hem de yapılan ilavelerle ibadet hizmetine daha uygun hale getirildi.
Hayırsever merhum Mehmet Topuz tarafından. 1990 yılında Boğazkale (hattuşas) yol güzergahına, köyün ikinci camii olarak yaptırılan camide yüz kişi aynı anda ibadet etme imkanı bulabiliyor. Aradan geçen süre zarfında, çevredeki ağaçların da yoğunluğuyla cami daha iç kesimde kalmakta ve yolcular camii fark edemiyordu diyen oğul Ahmet Topuz, babasının hayrına hayır katarak, tamirat ve güzellestirmenin yanısıra bir de minarede yaptırdı. Mevcut cami'e çelik yapımı minarenin ilavesiyle , cami daha görünür hale geldi.
Tek şerefeli olarak yapılan minare cami ile birlikte Derbent köyüne bir başka güzellik ve görümüm kattı. Mevcut yapının gerekli bakım onaımı ile yapılan çalışmalar kapsamında, çevre duvarı, çevre düzenlemesi ve abdesthane gibi bölümlerin ilavesiyle ibadet hizneti icin daha rahat bir ortam saglandı.
19.08.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45