BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
233
Dün
:
4716
Toplam
:
17733665
BEDEN EĞİTİMİ ve SPOR OKULUNDA ÖZEL YETENEK SINAVI


Yozgat Bozok Üniversitesi (YOBÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavı başladı.
20-23 Ağustos tarihleri arasında yapılacak BESYO özel yetenek sınavına 360 kontenjan için Türkiye’nin dört bir yanından 1546 aday öğrenci başvurdu.
Erdoğan Akdağ Kampüsü Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve dört gün boyunca devam edecek sınavların ilk gününde öğrenciler ter döktü. Yedi farklı istasyondan oluşan beceri-koordinasyon parkur testinde yeteneklerini sergileyen öğrenciler başarılı oldukları taktirde Beden Eğitim ve Spor Eğitimi Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Bölümü ve Spor Yöneticiliği Bölümlerine yerleşecek.
Bitirme zamanının uluslararası testlerde kullanılan elektronik bir kronometre ile ölçüldüğü ve farklı istasyondan oluşan sınavda koordinasyon testi ile öğrenci adaylarının beceri, çabukluk ve hareketliliği ölçülüyor. Sınavların sonucu ise adayların Temel Yetenek Testi (TYT) puanı, ortaöğretim başarı puanı ve koordinasyon parkurundan alacağı puanlar hesaplanarak belirlenecek. Test bataryasından belirlenen sürede geçmeye çalışan öğrencilerin oldukça heyecanlı ve istekli oldukları gözlemlendi. Adayların teknik yeterlilikleri ve hızları tespit edildiği test bataryasında, ayrıca her bir öğrencinin performansı kameraya kaydedildi.
Bozok Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hayrettin Gümüşdağ, bu yıl dördüncüsünü yaptıkları BESYO Özel Yetenek Sınavını objektif, şeffaf, adaletli ve liyakatli bir şekilde yürüttüklerini söyledi. 20-23 Ağustos tarihleri arasında 4 gün boyunca 1546’sı yerli 46 ‘sı da uluslararası öğrenci olmak üzere toplamda 1592 aday öğrencinin özel yetenek sınavında ter dökeceğini belirten Prof. Dr. Gümüşdağ bu denli yüksek başvuru içerisinden 360 öğrencimizi Yozgat Bozok Üniversitesi Ailesine kazandıracaklarını kaydetti. BESYO’ların yüzde yüz doluluk oranına sahip olduğuna vurgu yapan Gümüşdağ özellikle Yozgat Bozok Üniversitesi olarak çok tercih edildiklerinin altını çizdi. Beden Eğitimi Yüksek Okulunun elit bir akademik kadrosu olduğunu ifade eden Gümüşdağ, Yozgat Bozok Üniversitesi ailesine yeni katılacak öğrencilerimizle var olan potansiyelimizi daha da güçlendireceğiz dedi.
Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavı’na girecek olan öğrencileri ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundu.
Yeniufuk Gazetesi
20.09.2018


Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45