BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
311
Dün
:
4716
Toplam
:
17733665
MASUM TÜRKER’DEN YOZGATLI MUHASEBECİLERE SORUN DİNLEME ZİYARETİ


Ekonomiden Sorumlu eski Devlet Bakanı ve TÜRMOB yönetim kurulu Üyesi Masum Turker ile Ertuğrul Erdem Yozgata gelerek YSMMO yönetiminden muhasebecilerin sorunlarını dinledi.
YSMMO Başkanı Ahmet Bulut Bulut, Türmob yönetim kuruluna meslektaşların yaşadığı sorunları teker teker anlatarak , tahsilat , beyan ve bildirim kaynaklı sorunları, mali tatil, haksız rekabet ,Vergi incelemeleri, SGK teftişleri, KOSGEB işlemleri, kredi işlemleri için bilgi ve belge temini vb sorunları dile getirdi.Bulut,muhasebecilerin sorunlarını daha sonra şöyle sıraladı :
“Devletin çıkarmış olduğu vergi ve SGK ile ilgili teşviklere uyum için ekstra zaman harcanması, sık sık çıkan yapılandırmalar gibi meslek mensuplarına ekstra iş yükü bindiren işlemlerin ekonomik karşılığının olmaması,Vergi mevzuatımızda karışık düzenlenen birçok kanun maddesinin hala sadeleştirilememesi.
Mali Müşavirler devlet ile mükellef arasında köprü görevi gören bir meslek grubudur. Kayıt dışı ekonomi ile mücadele, toplumda vergi bilincinin artması, büyüyen ekonomimiz ile beraber muhasebe sistemlerimizin uluslararası muhasebe standartlarına uyumlu hale gelebilmesi ancak onların eliyle olabilecektir. Hal böyle iken devletin, mesleğe olan ilginin ve meslek mensuplarının niteliğini artırmak, onların sorunlarına çözüm yolu bulmak gibi bir sorumluluğu bulunmaktadır.”
TÜRMOB yönetim kurulu üyesi Masum Türker de Yozgat SMMO başkanı Bulut’dan mali müşavirlerin yaşadığı sıkıntıları not alarak sorunların çözümü noktasında çalışmaları yapacaklarını, bunun içinde TÜRMOB Genel Kurulunun 12-13 Ekim;de yapılacağını,Türkiye Muhasebeciler Platformu olarak Genel Kurulda yönetime talip olduklarını açıkladı. Türker,konuşmasında ayrıca türkiye ekonomisine değinerek “Altından gümüşe, bakırdan kroma kadar her türlü madenimiz var. Bazı ülkeler bu sahada insanlar bizim güçlenmemizi, Türkiye;nin daha büyük ve etkin bir kimliğe kavuşmasını arzulamıyorlar “ dedi.
Bir ülkede ekonominin gelişmesi, milli gelirin dağılması ve sosyal adaletin sağlanmasındamuhasebecilik mesleğinin önemli olduğunu ifade eden Türker, 12-13 Ekim’de Ankarada yapılacak olan TÜRMOB genel kurulunda genel başkanlığa aday olduğunu da sözlerine ekledi.
22.08.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45