BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
225
Dün
:
4716
Toplam
:
17733665
VALİ ÇAKIR, DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLAN GENÇ GÜREŞÇİMİZİ KUTLADI...


Estonya’da gerçekleştirilen güreş şampiyonasında ülkemizi temsil eden ve dünya üçüncüsü olan hemşehrimiz Beytullah Kayışdağ, Yozgat Valisi Kadir Çakır'ı makamında ziyaret etti. Milli sporcu Kayışdağ'ı misafir eden ve ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Yozgat Valisi Kadir Çakır, milli güreşçimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

AVRUPA ŞAMPİYONLARINI DEVİRDİLER
Geçtiğimiz hafta Estonya'nın başkenti Tallinn'de gerçekleştirilen Gençler Grekoromen Dünya Güreş Şampiyonası'nda 97 kiloda ülkemizi temsil eden hemşehrimiz Beytullah Kayışdağ, Rus ve Estonyalı rakiplerinden sonra Avrupa şampiyonu Macar Aleks Szoke'yi de yenerek dünya üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı.
Öte yandan aynı şampiyonada Avrupa ve dünya şampiyonu milli güreşçiömiz Kerem Kamal, Cezayirli, Azerbaycanlı ve Kırgız rakiplerinden sonra Avrupa şampiyonu Ermeni rakibi Sahak Hovhannisyan'ı da finalde 7-2 yenerek grekoromende gençler dünya şampiyonu oldu.
Grekoromen stilde Kerem Kamal dünya şampiyonu olurken, Türkiye takım halinde üçüncü oldu. Milli güreşçilerimiz Doğan Kaya ve Beytullah Kayışdağ bronz madalya kazandılar.
23.08.2019Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45