BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
195
Dün
:
4716
Toplam
:
17733664
HAYVAN HASTANESİ ve BORSA İÇİN MERA TAHSİSİ


AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yozgat’ta kurulacak Hayvan Hastanesi ve Borsası için tahsisi talep edilen mera alanına Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından“onay” verildiğini söyledi.
Milletvekili Başer yaptığı yazılı açıklamada; Yozgat’ta tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi yönünde çalışma yaptıklarını belirterek, Yozgat’ta hayvancılığın gelişmesi açısından çok önem arz eden Hayvan Borsası ve Hastanesi için çalışmaların devam ettiğini kaydetti.
Başer, 56 bin metrekare alanda kurulacak ve yaklaşık 15 milyon liraya mal olacak Hayvan Hastanesi ve Borsası Projesinin;İdari Bina, Karantina Bölgesi, Padoklar, Hayvan Hanı, Misafirhane, Kesimhane, Laboratuvar, Yemlik, Atık Depolama Alanı ve Atık Su alanı birimlerinden oluşacağını ifade etti.

PROJEYLE YOZGAT, HAYVANCILIĞIN CAZİBE MERKEZİ OLACAK
Projeyle Yozgat, hayvancılığın cazibe merkezi olacağını vurgulayan Başer, “Doğudan Batıya yol güzergahı kesişme noktasında bulunan Çalatlı Mevkiinde kurulacak Hayvan Hastanesi ve Borsasının Yozgat için büyük önem arz ediyor. Projenin gerek fiziki büyüklüğü gerekse konumu itibariyle stratejik bir noktada olması, ilçeler dahil çevre illere de hitap edecektir. Bu proje Yozgat’ı Hayvancılığın cazibe merkezi haline getirecektir.”ifadelerini kullandı.
24.08.2019


Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45