BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 11.11.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
224
Dün
:
4716
Toplam
:
17384248
İKTİDARIMIZDA YOZGAT’I YATIRIMLARLA DONATTIK


Ak Parti Yozgat milletvekili ve Seçim işleri başkan yardımcısı Yusuf Başer, gazetemize yaptığı açıklamada, Ak Parti’nin 17 yıllık iktidarı sürecinde Yozgatın il ve ilçelerini yatırımlarla donattıklarını, Adalet Saraylarını ,okulları, hastaneleri ve yolları yenilediklerini belirterek “Cumhuriyetimizin 100 yaşına basacağı 2023 yılına kadar Değişen, gelişen ve büyüyen Yozgatı hep beraber göreceğiz.” dedi.
Gazetemize özel bir açıklama yapan Yozgat milletvekili Yusuf Başer, Ak Parti iktidarının Yozgatta gerçekleştirdiği yatırım ve hizmetleri anlattı. Başer, konuya ilişkin şunları söyledi :
“Hizmet kalitesi ve başarılarıyla göğsümüze geren Türkiye’nin İlk Şehir Hastanesi’ni Yozgat’a kazandırdık.
Her geçen büyüyen “Marka Üniversite” olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Yozgat Bozok Üniversitesi’ni kurduk.
Yozgat’ın makus kaderini değiştirecek Hızlı Tren inşaatımız hızla devam ediyor. 2020 yılında deneme seferlerine başlayacak.
Adalet Eğitim merkezi ve Diyanet Eğitim Merkezlerini yakında açacağız. Binlerce insanımızın çalışacağı Yeni Yozgat Cezaevi inşaatı bitmek üzere.
Hayvansal üretime ciddi katkıları olacağına inandığımız, önemli yatırımlarımızdan olan Yozgat Et ve Süt Kurumu’na süt ünitesi açılması için çalışmalarımız devam ediyor.
Havalimanı inşaatımız devam ediyor. Havalimanına yakın bölgede yeni Organize Sanayii Bölgesi’ni kuruyoruz. Küçük Sanayii Sitesi’ni yine aynı bölgede oluşturacağız. Havalimanı bölgesini sanayiinin kalbi haline getireceğiz.
Yerköy’ün altmış yıllık hayali İnandık Barajı’nın, Bahçecik ve Oğulcuk Barajlarının inşaatları devam ediyor. Bu yatırımlarımız tamamlandığında Yozgatımızı tarımsal üretimde de geliştireceğiz.
Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ve Konya Ovası Projesi (KOP) yatırımlarıyla Yozgatımıza büyük yatırımlar gerçekleştirdik.
Hızlı Tren, Havalimanı ve Sanayii bölgesi ile bağlantıyı gerçekleştirecek “Çevre Yolu” yatırımını gerçekleştirmek için çalışıyoruz.
Cumhuriyetimizin 100 yaşına basacağı 2023 yılına kadar Değişen, gelişen ve büyüyen Yozgatı hep beraber göreceğiz.”
AK Partinin milletin maziden atiye giden şanlı yolculuğunun altın halkalarından biri olduğunu ifade eden Yozgat Milletvekili Yusuf Başer: Başardığımız her şeyi, önce Allah’ın yardımına, sonra davamıza olan bağlılığımıza ve elbette bu kutlu yolda yaptığımız özverilere borçluyuz.
Kalbinde millete-memlekete hizmet sevdası olan herkese, ne kadar aykırı olursa olsun her fikre, AK Parti’nin kapıları daima açıktır.
AK Parti iktidarda olduğu her bir anı millete hizmet aşkıyla geçirmiştir.
Türkiye’nin ve milletin hemen her meselesine çözümler üretmeye çalıştık.
Hiçbir zaman milletimizin yüzünü yere eğdirmedik, hiçbir zaman milletimizin onurunun çiğnenmesine müsamaha göstermedik. Aksine her platform ve her zeminde Türkiye’nin başını dik tuttuk. Ülkemizin vatandaşlarına sunduğu hizmetlerin kalitesini artırmanın yanı sıra istisnasız her bir insanımızın bu hizmetlerden eşit derecede yararlanmasını sağladık. Türkiye’yi IMF’den birkaç milyar dolar el açan, ekonomisi zayıf, ticareti düşük, sanayisi dışa bağımlı bir ülke konumundan kısa sürede bölgenin ürettim üssü hâline dönüştürdük.
Demokrasiyi tüm kurum ve kurallarıyla işler hâle getirirken, ekonomiyi de ekonominin çarklarını da işler hâle getirdik.
Türkiye’yi satın alma paritesine göre dünyanın 13. büyük ekonomisi konumuna yükselttik.
Eğitim, sağlık, ulaştırma, savunma, turizm, ihracat gibi birçok alanda, Cumhuriyet tarihimizin rekorlarını kırmak yine AK Parti’ye nasip oldu. “
27.08.2019


Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45