BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
217
Dün
:
4716
Toplam
:
17734315
SORGUN BELEDİYE ZABITASINDAN OKUL KANTİNLERİNE SIKI DENETİM


Sorgun Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe genelindeki okul kantinleri ve okul çevresindeki bakkallarda denetim gerçekleştirdi.
Eğitim- öğretim yılının başlaması nedeniyle kantinlerde ve okullara yakın bölgelerdeki market ve bakkallarda öğrencilerin sağlığını tehdit edecek unsurları ortadan kaldırmak üzere Sorgun Belediyesi Zabıta müdürlüğü ekipleri sıkı denetimler gerçekleştirdi. Denetimler kapsamında okul kantinlerinin hijyen kurallarına uyup uymadığı, satılan ürünlerin son kullanma tarihi ve işletmelerin ruhsatları kontrol edildi. Denetim sırasında okullara açıkta satılan yiyeceklerin cam kaplarda satılması gerektiği, ürünlerin üzerinde fiyat etiketi olması gerektiği, satışı yasak olsan yağlı cips ürünlerin ve gazlı içeceklerin satılmaması yönünde uyarılarda bulunuldu.
“Çocuklarımızın sağlığı çok önemli”
Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci “Özellikle bu kantinlerimizde ruhsatlı olarak temiz ve hijyenik şartlarda hizmet verilip verilmediğini denetliyoruz. Çocuklarımızın sağlığı çok önemli. Dolayısıyla satılan ürünlerin gazlı içecekler, yağlı yiyecek olmaması lazım, bunun yanı sıra hijyenik koşullarda bizim için çok önemli, tüm uyarılara rağmen dikkat etmeyen olursa da peyderpey idari para cezalarından kapatma cezalarına kadar gidiyoruz çok şükür ki şuana kadar olumsuz bir durumla karşılaşmadık bu konuda özen gösteren vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum.
Çocuklarımız bizim geleceğimiz ve geleceğimize sahip çıkmalıyız. Bu denetimleri yıl içinde zaman zaman yapacağız çocuklarımızın sağlığının takipçisiyiz” dedi.
11.09.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45