BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
190
Dün
:
4716
Toplam
:
17733674
VALİLİKTE MEKANSAL ADRES KAYIT SİSTEMİ TOPLANTISI


İçişleri Bakanlığı tarafından metinsel nitelikte tutulan adres verilerine mekânsal boyut kazandırılması amacıyla, Mekânsal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) Veri Üretimi Yaygınlaştırma Projesine yönelik çalışmalar kapsamında Vali Kadir Çakır başkanlığında toplantı yapıldı.
Toplantıya, mekânsal koordinasyon yürütme kurulu, yetkili idarelerin en üst temsilcileri, il nüfus ve vatandaşlık müdürlüğü yetkilileri ile yüklenici firma ASELSAN A.Ş. temsilcisi katıldı.
Konuya ilişkin açıklamada bulunan Vali Çakır, “Projenin hızlı, etkin yürütülebilmesi ve zamanında tamamlanabilmesi bakımından yetkili idarelerin bilgilendirilmesi (Belediyeler, İl Özel İdaresi, Organize Sanayi Bölge Müdürlükleri), sorumluluk alanlarındaki adres bilgileri ile ulusal adres veri tabanındaki bilgilerin uyumlu hale gelmesi ve eksikliklerin giderilmesine yönelik çalışmaların genel bir değerlendirmesini yaptık. İlimizde MAKS Projesi ile ilgili alt yapı çalışmaları kapsamında, adres ve adres bileşenlerindeki hata ve eksikliklerin giderilmesi, bina numara levhalarıyla isim levhaları çalışmaları büyük oranda tamamlanmıştır. Yüklenici firma ASELSAN A.Ş. ilimizde saha ve ofis çalışmalarına en kısa zamanda başlayacaktır.” dedi.
11.09.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45