BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 27.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
219
Dün
:
4716
Toplam
:
17792306
BELEDİYEDEN 14 KASIMDA VATANDAŞLARIN KAN ŞEKER ÖLÇÜMÜ PROĞRAMI


Yozgat'ta 14 Kasım Dünya Diyabet Gününde Yozgat Belediyesi öncülüğünde diyabete dikkat çekmek için bisiklet turu düzenlenecek ve Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşların kan şeker ölçümü yapılacak.
Yozgat'ta 14 Kasım 2019 tarihinde Yozgat Belediyesi ve Yozgat Diyabet Derneği, kentte farkındalık çalışması yürütecek. Hava şartlarının uygun olması durumunda 14 Kasım Dünya Diyabet Gününde Sorgun Bisiklet Kulübü öncülüğünde hareket ve spora dikkat çekmek için pedal çevrilecek. Diyabeti simgeleyen mavi renk o gün tarihi Saat Kulesini aydınlatacak. Yine 14 Kasım Günü belediye çalışanlarının ve vatandaşların kan şeker ölçümü yapılacak.
Öte yandan Yozgat Diyabet Derneği Yönetim Kurulu, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse'yi makamında ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Dernek üyeleri Belediye Başkanı Celal Köse'ye görevinde başarı dileklerinde bulundu. Yozgat'ta yaptıkları çalışmalardan bahseden Yozgat Diyabet Derneği Başkanı Meltem Yılmaz, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü'nde Yozgat Belediyesi ile ortaklaşa bir farkındalık çalışması yapmak istediklerini belirtti. Başkan Köse ise Yozgat'ı bir adım ileriye taşıyan ve farkındalık oluşturacak çalışmalara destek vereceklerini söyledi.
Yozgat genelinde 30 bin diyabetli hastanın olduğunu söyleyen Yozgat Diyabet Derneği Başkanı Meltem Yılmaz yaptığı açıklamada, “Hepimiz Yozgat'ın evlatlarıyız. Yozgat'ımız için çalışmak bizim için bir onurdur. Resmi kayıtlara baktığımızda şehrimizde yaklaşık 30 bin diyabetli hastanın olduğunu bilmekteyiz. İl dışına giderek takip olan hastalarımızın sayısını şuan bilmiyoruz. 30 bini baz alırsak küçümsenmeyecek bir rakamdır. Doktor kontrolünü ilerleyen yaşlarda ihmal ediyoruz, beslenmemiz hamur ve yağlı yiyecekler oluşturmakta ve hareketimiz ise oldukça az. Dernek olarak diyabetli dostlarımızın yüreğinde bir farkındalık kıvılcımı oluşturmaya niyet ederek yola çıktık. 14 Kasım Dünya Diyabet Gününde, Yozgat Belediyemizle ortaklaşa güzel bir farkındalık çalışması için bir araya geldik. Belediye Başkanımız Sayın Celal Köse'ye görevinde başarılar diliyorum. Böylesine güzel çalışmalarda bizlere destek verdiği için de teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.
13.09.2019


Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45