BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 27.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
180
Dün
:
4716
Toplam
:
17790219
M.E MÜDÜRÜ YAZICI, İLK ve ORTAOKULLARDA ÖĞRENCİLERLE BULUŞUYOR


2019-2020 Eğitim – Öğretim yılının başlamasıyla birlikte Milli Eğitim İl Müdürü Yusuf Yazıcı okul ziyaretlerini sürdürmeye devam diyor.
Yunus Emre İlk-Ortaokulunu ziyaret eden Yazıcı, eğitim öğretime yeni başlayan 1.Sınıf öğrencilerini sınıflarında ziyaret ederek onların heyecanını paylaştı. Sene sonunda Liseye Geçiş Sınavına (LGS) girecek olan 8. Sınıf öğrencilerini de ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, ders çalışma metotları, test çözme teknikleri, sınav kaygısı yönetimi ve kitap okumanın öneminden bahsederek öğrencilere başarılar diledi.
Öğretmenleri de ziyaret eden ve eğitimin öneminden bahsederek, öğrencilere her zaman özen gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Yazıcı, eğitim süreçlerinde yapılması gerekenler, öğrencilerin sorun analizi ve öğrenme güçlüklerinin tespiti, 2023 Eğitim Vizyonu, dezavantajlı öğrencilerle ilgili çalışmalar, kalplerin sevgiyle imar edilmesi, derslerin öğrencilerimizin hayatından hareketle işlenmesi, kazanımların izlenmesi, ölçme değerlendirme süreçleri ve veli-okul işbirliği konularından bahsederek öğrencilerimizin hazır bilgi yerine özgün çalışmalar yapmaları gerektiğini aynı zamanda ders anlatmak yerine ders işlenmesi gerektiğini vurguladı.
Eğitim-öğretimin bir süreç olduğunu ve bu sürece okuldaki herkesin katkısının ve etkisinin bulunduğundan bahsederek, Yozgat eğitiminin hep birlikte daha ileri seviyeye taşınacağından hiç şüphesinin olmadığını dile getirdi.
Öğretmenlerin istek, talep ve önerilerini de dinleyen Yazıcı, okulumuzun yönetici, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek sağlıklı, mutlu, huzurlu ve hayırlı bir eğitim-öğretim yılı diledi.
14.09.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45