BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 27.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
179
Dün
:
4716
Toplam
:
17790772
ÇALATLI KÖYÜNÜ GÜZELLEŞTİRMEK İÇİN DERNEK KURDULAR


Yozgat’ın merkezi köylerinden Çalatlı Köyü’nde kurulan dernek, köyün gelişip güzelleşmesine ve kalkınmasına daha da önemlisi elbirliğiyle yapılacak işlerde birlikteliğe önayak olacak. Yozgat’ta yapılan hizmetlerle ve ulaşım imkanının daha rahat olması gibi özelliklerle dikkat çeken Çalatlı Köylüleri aynı çatı altında buluşarak, sivil toplumu kanalize edip daha etkin hizmetler yapacak. Dernek ve muhtarlık elele gönül gönüle vererek, köyün kalkınmasına hizmet edecek.
Yozgat’ın, il merkezine en yakın köylerden olup, Ankara-Sivas karayolu güzergahında bulunan köyün, gelişmesi ve daha da güzelleşmesi için kurulan derneğin başkanlığını yine Yozgat’ta tanınan esnaflardan Hamdi Batur yürütüyor.
Çalatlı Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği kurucu başkanı Hamdi Batur ve beraberinde diğer kurucu üyeler Alİ Azmaz, Nevzat Coşkun, Mehmet Doğandemir, Orhan Çay, Abdullah Andaç ve Erdoğan Dolgunyürek İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu’yu ziyaret etti. Nezaket ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Müdürü Yurtlu teşekkür ederek, dernek faaliyetlerinde başarıları temennisinde bulundu.
Nezaket ziyareti sonunda Dernek kuruluş evrakı ile defterleri teslim alan başkan Hamdi Batur “ Sivil toplumun önemini ve yerini biliyoruz, köyümüze hizmet noktasında elimizden geleni yapmak üzere, kurduğumuz dernekle birlikte iş yapma olgusuyla faaliyet yürüteceğiz” diyerek, köyün gelişmesi, güzelleşmesi ve kalkınması için sivil toplum ve kamu işbirliğiyle çalışacaklarını söyledi.
Kurucu üye ve aynı zamanda köy muhtarı Ali Azmaz ise dernekleşmenin önemine değinerek, gerek dernek gerekse köy muhtarlığı olarak birlikte çalışma yaparak, kamu- sivil toplum işbirliği çerçevesinde köyümüzün gelişmesi, güzelleşmesi ve kalkınması için emek sarf edeceklerini vurguladı.
18.09.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45