BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 27.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
184
Dün
:
4716
Toplam
:
17789594
VALİ ÇAKIR, GAZİLER GÜNÜNDE BİR GAZİYİ EVİNDE ZİYARET ETTİ


Yozgat'ta, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla program düzenlendi.
Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başlayan tören, saygı duşunda bulunması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.
Günün anlam ve önemini belirten konuşma yapan İl Jandarma Komutanlığında görevli Teğmen İzzet Görenli, bütün gazilerin, Gaziler Günü'nü kutladı.
Görenli, dün olduğu gibi bugün de aynı inançla bu aziz vatanın birliği ve bölünmezliğine ve ulusal değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanlarını akıtmaya, canlarını feda etmeye hazır olduklarını belirterek, "Bizim için vatan savunmasında şehit ve gazi olmak kadar güzel bir kavram olamaz. Şehit nurlanmış, gazi ise onurlanmış askerdir. Gaziler Günü, canlarını bu aziz ulusa adayan tüm gazilere kutlu olsun." dedi.
Konuşmanın ardından öğrenciler şiir okudu.
Gazi Hakan Çelik, Evinde Ziyaret Edildi
Daha sonra Vali Kadir Çakır, ve beraberindekiler Yozgat Şehit Aileleri Derneği'ni ziyaret etti. Dernek ziyaretinin ardından, 1993 yılında Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde Nurhan dağları kırsalında terör örgütü mensupları ile girilen çatışmada gazi olan Hakan Çelik ve ailesi hanelerinde ziyaret edildi.
Gazi ve Şehit Aileleri Yemekte Buluştu
Programların ardından gazi ve şehit ailelerine yönelik yemek verildi. İl Özel İdaresi misafirhanesinde verilen yemek konuşan Vali Kadir Çakır, “Şehitlerimize ve vefat etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Kapımız sizlere her zaman açık. Her türlü sıkıntınızda bizlere gelebilirsiniz. Sizler bizim başımızın tacısınız. Allah birliğimizi bozmasın, bozmak isteyenlere de fırsat vermesin. Biz her zaman sizlerin yanındayız. Bunu hiçbir zaman unutmayın.” dedi.
Daha sonrası masaları tek tek dolaşan Vali Kadir Çakır, gazilerin ve şehit ailelerinin hatırlarını sorarak, sorunlarını dinleyip taleplerini aldı.
19.09.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45