BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 27.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
184
Dün
:
4716
Toplam
:
17788318
YOZGATTA DÜZENLENEN BİSİKLETE BİNME ETKİNLİĞİ İLGİ GÖRDÜ


Türkiye’de Belediyeler Birliği yönetimi tarafından alınan karar doğrultusunda bütün illerde Belediyelerin öncülüğünde yapılan “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında Yozgat’ta da Belediyenin organize ettiği ve YOBİS Bisiklet kulübü ekiplerinin ve Diyabet Derneği üyelerinin katkı sunduğu bisiklete binme etkinliği düzenlendi.
Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tanışman, Belediye personelleri ve vatandaşların katıldığı etkinlik toplum tarafından da büyük ilgi gördü.
2002 yılından bu yana motorlu araç trafiğinin kısıtlanması ve yerine sürdürülebilir ulaşım türlerinin teşviki amacıyla 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Cumhuriyet Meydanı ve Kentpark arasındaki rotada bisiklete binme etkinliği düzenlendi.
Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tanışman, bisiklete binme etkinliği ile ilgili yaptığı açıklamada, Yozgat Belediyesi olarak Sosyal ve Kültürel faaliyetlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Bugün de önemli bir etkinliği vatandaşlarımız ile birlikte yapıyoruz dedi.
Bisikleti olmayan vatandaşlarımız için belediye bünyesinde bulunan YOBİS bisikletleri ücretsiz olarak tahsis edildiğini hatırlatan Başkan Yardımcısı Tanışman, Belediyemiz öncülüğünde düzenlenen etkinliğe çeşitli dernekler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Oldukça renkli görüntülere sahne olan etkinlik Saat Kulesi etrafında hatıra fotoğrafı çekimi ile kamuoyuna farkındalık mesajı verdiklerini belirtti.
21.09.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45