BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
219
Dün
:
4716
Toplam
:
17734326
MADENCİ İŞÇİLERDEN MAAŞ ve TAZMİNAT EYLEMİ


Akdağmadeni sınırları içerisinde uzun yıllardan beri faaliyet gösteren maden ocağının kapatılmasıyla birlikte zor durumda kalan yaklaşık 150 maden işçisi dün itibariyle eylem başlattılar.
Belediye meydanında başlatılan eylem sonrasında Belediye Başkanı Nezih Yalçın maden işçilerini ziyaret ederek "Maddi ve manevi olarak uzun yıllardan beri yıpranan işçilerimizin yanındayız. Sürecin takipçisi olacağız." dedi.
Belediye meydanında işçilerle bir süre konu hakkında değerlendirme yapan Belediye Başkanı Nezih Yalçın daha sonrasında maden işçilerini Akdağmadeni Belediyesi'ne davet ederek maden ocağı şirketi yetkilileri, belediye kurum avukatı, SGK yetkilileri ile birlikte durum hakkında toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda maden işçileri 3 aydan beri maaş alamadıklarını ve geçmişe dönük alacaklarının da ödenmediğini ifade etti. Maden ocağının kapatılmasıyla birlikte zor günlerin kendilerini beklediğini söyleyen işçiler hiçbir sosyal haklarının da kendilerine verilmediğini belirttiler. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Nezih Yalçın şu ifadelere yer verdi. “İlçemizde birçok ailenin geçim kaynağı olan maden ocağında yaşanan bu olumsuzlukların giderilmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Maden işçilerimizin emeklerinin karşılığı ne ise kendilerine verilmesi gerekiyor. İşçi kardeşlerime çıkış verilirken tüm haklarından vazgeçmelerinin istenmesi de olayın diğer bir olumsuz tarafıdır. Bundan sonra ki süreçte olayın takipçisi olarak maden işçilerimizin haklarının verilmesi noktasında girişimlerimiz olacak. Belediye olarak tüm işçi kardeşlerimizin yanındayız”.
08.10.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45