BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 13.11.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
310
Dün
:
4716
Toplam
:
17385025
SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İLE ÜNİVERSİTE ARASINDA İŞBİRİĞİ PROTOKOLÜ


Yozgat Bozok Üniversitesi (YOBÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü Başkanlığı ile Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü arasında “Ebelere Yönelik Doğum Hizmetlerinin Güçlendirilmesinde Güncel Yaklaşımlar Eğitim Faaliyeti” konulu işbirliği protokolü imzalandı.
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin’in imzaladığı protokol çerçevesinde; doğum hizmetlerinin güçlendirilmesi, anne adaylarının doğumlarda daha etkin rol almaları ve normal doğumun yaygınlaştırılması amaçlanıyor. İmzalanan protokolle Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü öğretim üyeleri tarafından Yozgat’ta görev yapan ebelere yönelik eğitim programı düzenlenecek.
Protokole ilişkin açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Tıp Fakültesi özelinde ildeki en önemli paydaşlarının Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü olduğunu belirterek yapılan işbirliği ve protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu.
Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin de imzalan protokol ile sağlık çalışanlarının vermiş olduğu sağlık hizmetlerinin daha verimli ve etkin olması adına imzalanan protokolün hayırlı olmasını diledi.
Protokol imza töreninde, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevinç Polat, Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Rukiye Höbek Akarsu, Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Cahit Bekir Kayhan, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Cesur, Kamu Hastaneleri Kurumu Şube Müdürü Ümit Dikkaya da hazır bulundu.
10.10.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45