BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 13.11.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
195
Dün
:
4716
Toplam
:
17385025
YOZGAT’IN EN MODERN LOKANTASI ŞİMDİ SARIKAYA'DA
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) ີ Hibe Desteği ile kurulan, Sarıkaya’nın ilk A sınıfı Restoran ve Kafe’si Cumartesi günü yoğun bir katılım ile açıldı. Sarıkaya’nın Sevilen esnaflarından olan Efdal Murat’ın genç girişimci oğlu Talha Murat’ın hayata geçirdiği Efdal Park Restoran Kafe ilk misafirlerini ağırlamanın gururunu yaşadı.
Taş ve mermer mimarinin kullanıldığı Efdal Park Restoran Sarıkaya halkının hizmetine geçen hafta girdi. Geçen hafta açılışı yapılan Efdal Parkın açılış konuşmasını yine girişimci iş adamı Talha Murat yaptı. Tesisin özelliklerinden bahseden Genç Girişimci “ 4,5 metre yüksekliğe sahip ferah bir alana sahip olan tesisimiz özel toplantılarınızda 400 kişilik oturma alanı ile 80 adet masaya sahiptir. Toplam 3 bölümden oluşan tesisimizin kafe bölümüne gelen aileler doğum günü, özel küçük toplantılarını yapabilecekler. Bu toplantılarını yaparken çocukları çocuk oyun alanında, uzman öğretmen eşliğinde güzel vakit geçirip ailelerinin daha rahat zaman geçirmelerini sağlayacak. Mobilya ve iç dekorasyon konusunda da Dünyanın en iyileri ile çalışarak bölgenin en iyi tesisini Sarıkaya’ya kazandırdık. “dedi.
Tesisin kuruluş aşaması konusunda da bilgi veren Murat yaptığı konuşmada; Tesisimizin proje aşamasında, yapım aşamasında ve açılışında emeği geçen TKDK yetkililerine, Sarıkaya’dan desteklerini esirgemeyen iş adamlarımıza, Sarıkaya Kaymakamlığına, Sarıkaya Belediye Başkanlığına , teşekkür ediyorum. Bu proje benim değil tüm Sarıkaya’nın. Çünkü ben bu işe adım attığımda Sarıkayalı esnaflar, iş adamları bürokratlar hepsi bana çok yardım etti, desteklerini esirgemediler. Hepsine teşekkür ediyorum. Sarıkayalı abilerimin kardeşlerimin desteği ile bu işletmeyi hayata geçirdik. Rabbim utandırmasın inşallah Sarıkaya halkına ve ilçe dışından gelecek vatandaşlarımıza hizmet etmeyi nasip eder. Bu tesis ilçemizin yüz akı olacak inşallah diyerek sözlerini tamamladı.TKDK hibe desteği ile gerçekleştirilen yatırımın açılış programında konuşma yapan TKDK Yozgat İl Koordinatörü Selim Türker; “Efdal Park, yatırım tutarı yaklaşık 1,9 Milyon TL olan bir kırsal kalkınma projesidir ve Kurumuz bu projenin ີ’i tutarında hibe desteği sağlamıştır. Tesis sahip olduğu özellikler itibariyle Turizm Bakanlığı tarafından A sınıfı birinci sınıf restoran kategorisindedir. Sarıkaya Roma Hamamı dolayısıyla Turizm’de marka olacaktır. Gerçekleştirilen bu yatırım, İlçemize ve Roma Hamamı Turizmine katkı sağlayacaktır. Bu yatırımlarla kırsalda istihdam imkanları artacak ve kırsal kalkınma her anlamda gerçekleşebilecektir. İçerisinde restoran, kafeterya, çocuk parkı ve oyun alanı, aile ve bayanlara özel bölüm, yeşil alanda dinlenme yerleri, havuz ve peyzaj düzenlemeleri olan tesis, yaklaşık 12 bin metrekare üzerine kuruldu. Bu alanın 11.000 m²’si açık 1000 m²’si de kapalı alandan oluşmaktadır.” dedi. Daha sonra açılış törenine geçilerek açılış kurdelesi kesildi ve hazırlanan ikramlar misafirlere ikram edildi.
12.10.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45