BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 15.11.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
167
Dün
:
4716
Toplam
:
17386052
KULÜP BAŞKANI ARSLAN KARATEKİN'E KONUŞTU :BOŞUNA UĞRAŞMASINLAR


Yozgatspor 1959 FK yönetimi ile sorun yaşayan Yozgatspor taraftar grupları,takımın iç ve dış sahadaki maçlarını izlememe kararı aldılar.Yozgatspor taraftar grupları sosyal medya hesaplarından yaptıkları duyurularında yönetime “ Kendini kulübün ve tribünlerin sahibi zannedenler Kiracı olduklarını unutmasınlar !”eleştirisinde bulundular ve “Grup Meydan Taraftarları olarak bundan sonraki süreçte tribün faaliyetlerimizi sonlandırıyoruz !”dediler.Yozgatspor kulübü başkanı Dr.Kazım Arslan ise taraftarların bu tepkisine ilişkin gazeteci Murat Karatekin’e yaptığı açıklama ile “Klavye başına oturan üç beş kişinin tepkisi ile Yozgatsporu yönetmem ,yönettirmem,Boşuna uğraşmasınlar”yanıtı verdi

Yozgatspor taraftar guruplarını oluşturan Grup Meydan, Yozgatspor 1959 Ankara Tayfa, Yozgatspor Cadde Taraftarlar Derneği, Yozgatspor Forza Akıncılar Yerköy ve Genç Sorgunluların sosyal medya aracılığı ile tepkilerini KAMUOYUNA başlığı altında aynen şöyle duyurdular :

KAMUOYUNA
"Bildiğiniz üzere yaklaşık 5 yılı aşkın süredir her alanda faaliyet yürütmekteyiz.Gerek sosyal faaliyetlerimiz olsun gerekse tribün faaliyetlerimiz olsun 5 yıl içerisinde Grup Meydan (Kızılordu) ekibi olarak çok ciddi çalışmalar yürüttük.Bunu yaparken de her kesimden her renkten insanın desteğini aldık. Amatör ligde mücadele etmemize rağmen tribünlerde üst liglerin taraftarlarını aratmayacak desteklerde bulunduk. Kuruluşumuzdan bu yana yaptıklarımız göz önünde olup tüm şeffaflığı ile siz değerli halkımızla paylaşılmıştır.
Yozgatspor tarafından son dönemlerde sürekli olarak yalnızlaştırma, tribünlerde istememe gibi durumlarla karşılaştık. Biz grup olarak her zaman takımın menfaatleri doğrultusunda hareket ettik. Memleketimizin durumunu herkes az çok biliyor yeri geldi arkadaşlarımız cebindeki son kuruşu gerek bağış yaptı gerekse forma,atkı,bilet aldı.Bizler yaptıklarımızdan dolayı vicdanen rahatız.

Bizlerin gücünden korktukları için, arkamızda halkımızın olduğunu bildikleri için,halkın sesi olduğumuz için bizleri susturmaya çalıştılar.Ama bizler hiç bir zaman çizgimizden taviz vermedik ve de vermeyeceğiz.Sürekli olarak bizlere siyasi yamalar vurmaya çalıştılar fakat bilmedikleri bir şey vardı ki bizim tek partimiz vardı o da YOZGATSPOR’du !

Grup Meydan Taraftarları olarak bundan sonra ki süreçte tribün faaliyetlerimizi sonlandırıyoruz !
Bizlere kurulduğumuz günden bu yana desteğini esirgemeyen siz değerli halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.
Kendini kulübün ve tribünlerin sahibi zannedenler Kiracı olduklarını unutmasınlar ! “

KULÜP BAŞKANI ARSLAN, KARATEKİNE KONUŞTU :BOŞUNA UĞRAŞMASINLAR

Yozgat spor kulüp başkanı taraftarların sosyal medyadan kulüp yönetimine ilişkin iddialarına konuk edildiği Çamlık TV’de gazeteci Murat Karatekinin proğramında yanıt verdi
Arslan taraftarların eleştirilerini değerlendirirken aynen şunları söyledi :

“Ben Yozgatspor’a zarar verdiğimi düşünmüyorum tam tersine Yozgatspor’un başarısı için herkesten daha fazla gayret ettiğime herkesten daha fazla enerji sarf ettiğime inanıyorum. Klavyenin başına oturup, kendi siyasi emelleri için farklı bir hava oluşturmaya çalışanların yaptıklarına da prim vermem. Ben şuna üzülüyorum, iyi niyetle Yozgatspor’un başarısını isteyen gençlerimiz de zaman zaman bunların amaçlarına farkında olmadan alet oluyorlar. İsterim ki, Yozgat camiası birlik, beraberlik içerisinde olsun. O gün İstanbul’da takıma sahip çıktılar, sahip çıkılınca orada neler yapılabileceğini gördük. Birlik, beraberlik içerisinde olunca çok güzel neticelerin geleceğini görmüş olduk. Nasıl ki ben kulüp başkanı olarak taraftarlara hürmet ediyorsam. Onlarında bana hürmet etmelerini beklemek benim hakkımdır. Eşit şartlarda oturup, konuşuruz. Tabi ki onlarında bu işin içinde olmasını istiyorum.

Yozgat’ın ciddi bir ticari kaynağı yok. Sanayi kaynağı yok. Yozgat’ta büyük ticaret erbabı yok. Yozgatspor’a para vermek isteyen bir sermaye de yok. Biz Yozgat’ın imkanlarını göz önünde tutarak bu takımı kurduk. Ama kimi taraftarlarımız ön yargı ile yaklaştılar. Başarı da geciktikçe hocayı hedef aldılar. Bizim hedeflerimize uygun bir takım kuruldu. Bu takım giderekte iyiye gidiyor. Taraftarlarımızın daha sabırlı olmaları, daha itidalli olmalarıdır. Altındağ, Modafen ve Bayrampaşa maçları bu takımın neler yapabileceğini gösterdi. Ben hocaya da güveniyorum, futbolculara da güveniyorum. Bu gençler bizim yüzümü ağartacak. Yeter ki biraz daha sabırlı olalım. Birbirimiz yıpratmak yerine, birbirimizle ilgili kötü şeyler konuşmak yerine iyiye bakalım. İyi olması için uğraşalım. Bu takımın başarılı olmasını benden daha çok kimse isteyemez. Çünkü bu takımı ben kurdum. Yozgat’a hediye ettik. Türkiye’nin tek borçsuz kulübüdür.

İsterim ki Belediye, Valilik, iş adamları daha fazla destek olsun. Bana destek vermiyorlar diye kimseye kızmıyorum. Kimse ile bir hesaplaşma içinde de değilim. Ama söylediği şey şu; destek vermeyenin eleştirmeye de hakkı yok. Destek vermeyenin kızmaya hakkı yok. Destek vermeyenin köstek olmaya hakkı yok. Destek vermeyip Yozgatspor’un başarısızlığını bekleyerek, başarısızlığı için bir köşe de el ovuşturan, kurtarıcı gibi ortaya çıkmalarını kabul etmiyorum. Ama birileri bir kenarda Yozgatspor’un başarısızlığını bekliyorsa bunu ahlaki bulmuyorum.

Taraftarın tek başına topladığı rakam 30 bin lira. Taraftarın başlattığı bu kampanya sırasında biz eşimizi, dostumuzu devreye sormak suretiyle bu rakam 70 bin liraya çıktı. Kombine kartlardan da, taraftarların bizzat aldığı kombine kart 27 bin lira..toplu kombine satışları yapmak suretiyle kombine satışlarımız 100 bin liraya çıktı. İşin özeti üç aylık dönem içerisinde yaptığımız değişik kampanyalar ile 250 bin lira civarında bir para toplandı. Ama bugüne kadar harcanan para 1 milyon 400 bin lira liradır"

18.10.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45