BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 26.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
234
Dün
:
4716
Toplam
:
17781854
AKDAĞMADENLİ 12 LİSE ÖĞRENCİSİ YAKINDA PORTEKİZ YOLCUSU


Akdağmadeni Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje ekibi, Erasmus programı çerçevesinde hazırladığı ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilip desteklenen projesi kapsamında 2 öğretmen ve 12 öğrenci Portekiz'e gitmeye hazırlanıyor.
Akdağmadeni Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı öğretmenleri Songül Cangül , Meftun Sağlam ve 12 öğrenci Erasmus Projeleri Kapsamında Portekiz'in Braga şehrine gidecekler.
Okul Müdürü Abdullatif Konakçı yaptığı açıklamada “KA102- Erasmus Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Projeleri kapsamında 'Bireylerin Öğrenme Hareketliliği ve Tasarla, Öğren, Oynat' projeleriyle başvuruda bulunduk. Projemiz onaylandıktan sonra 2 öğretmenimizi ve 12 öğrencimizi gruplar halinde Ocak ve Mart aylarında Portekiz'in Braga şehrine göndereceğiz ve orada Centro Cultural e Social de Santo Adiao okulunda 15 günlük eğitim alacaklar. Aynı zamanda öğrencilerimiz Portekiz'in kültürel özelliklerini de yakından inceleme fırsatı bulacaklardır. Bu projede desteğini esirgemeyen Sayın Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyoruz.”şeklinde konuştu.
Proje ekibi öğretmen ve öğrencilerin ülkemizi ve ilçemizi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil edeceklerinden şüphesi olmadığını ifade eden Konakçı, projede gidecek öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı Öğretmeni Songül Cangül “İki grup şeklinde yurt dışına gidecek öğrencilerden birinci gruptaki 6 öğrenci ile bir öğretmen 15 günlük eğitimlerini Portekiz'de yapacaklar. Öğrencilerimiz kendi ülkemizle oradaki eğitimi kıyaslayarak eğitimlerini görecekler.”dedi.
Yurt dışına çıkacak olmanın heyecanını taşıdıklarını belirten Akdağmadeni Nenen Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri de, yeni bir ülke, yeni bir medeniyet, yeni insanlar tanıyacakları için kendilerini çok şanslı hissettiklerini, ayrıca kendilerinin faydalanacağı bu tarz faaliyetlerin gelecek yıllarda da devam etmesini temenni ederek, diğer arkadaşlarında bu imkândan yararlanmalarını istediler.
08.11.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45