BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 14.12.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
169
Dün
:
4716
Toplam
:
17452600
BOZOK ÜNİVERSİTESİNİN GENÇLERİ, KAMPÜSTE 4 BİN FİDAN DİKTİ


arım ve Orman Bakanlığı tarafından 81 ilde başlatılan “Geleceğe Nefes Ol” kampanyası kapsamında Bozok Üniversitemsi Kampüs yerleşkesinde 4 bin fidan toprakla buluşturuldu. Saatler 11.11’i gösterdiğinde Üniversite Kapalı Halı Saha Mevkii’nde akademik, idari personel ve öğrencilerin katılımı ile fidan dikimi gerçekleştirildi.
Ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak ve çevre konusunda farkındalığı artırmak maksadıyla Bozok Üniversitesi Kampus alanında gerçekleştirilen fidan dikim törenine; Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, üniversite akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı. 7 den 70’e toplumun bütün kesimlerinden katılımın gösterildiği fidan dikim töreninde, fidanlar toprakla buluşturuldu.
Daha yeşil Türkiye için 11 milyon ağacı geleceğe miras bırakmak amacıyla gerçekleştirilen fidan dikim töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, 81 ilde “Geleceğe Nefes Ol” kampanyası ile başlatılan fidan dikme etkinliği ile bir dünya rekoru kırılacağını söyledi. Rektör Karadağ, konuşmasında Peygamber Efendimizin hadisi şerifini hatırlatarak, “Kıyamet kopuyor olsa ve birinizin elinde bir fide bulunsa, kıyamet kopmadan onu dikebilirse bunu hemen yapsın! Bizim kültürümüz ve coğrafyamızda ağaca, yeşile ve çevreye verilen önem çok büyük. Bu çerçevede böyle anlamlı bir etkinliğe katılmanız bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Sizlerin çevre bilinciyle, toprakla buluşturduğunuz bu fidanlar, yeşererek büyüyecek ve sizler gelecek nesillere yeşil bir kampüs bırakacaksınız.” diye konuştu.Yozgatlı Sanayici ve İşadamları Derneği (YOSİAD) Başkanı Erdal Öztürk ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri de, üniversite kampüs yerleşkesinde hatıra ormanı oluşturdu.
11.11.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45