BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 07.12.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
212
Dün
:
4716
Toplam
:
17446604
YOZGAT'TA DÜZENLENEN MEVLİD-İ NEBİ PROĞRAMI İLGİYLE İZLENDİ


Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Büyük Sinema Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Vali Kadir Çakır; Mevlid-i Nebi’nin Peygamber Efendimizin Doğum Günü olduğunu vurgulayarak, Efendimizin hayatını bir günle değil bir ömre yaymak gerektiğini söyledi. Vali Çakır, “Sözlerime başlarken, bizleri yoktan var eden Rabbimize hamd, yarattıklarının en şereflisi olan Peygamberimiz Hz. Muhammet (S.A.V)Efendimize salatü selam ediyorum. Peygamber efendimizi hayatımızın bir gününe değil, hayatımızın geneline yaymak gerekir. Allah, Peygamber Efendimizi bizlere önder ve örnek olarak göndermiştir. Bizim kitabımız Kuranı Kerim, Peygamberimizde Hz. Muhammed’dir. Her ikisine de bizim sımsıkı sarılmamız gerekir. Bunu birbirinden ayıramayız. Allah bizleri kendi yolundan ayrılmayanlardan eylesin. Bizleri Peygamber Efendimizin şefaatine nail olan kullarından eylesin.” dedi.
Konuşmanın ardından, Kayseri İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven moderatörlüğünde, Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Temel Yeşilyurt, Yozgat Bozok Üniversitesi Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Dündar ve Develi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lütfullah Cebeci ‘Peygamberimiz ve Aile’ konulu konferans verdi.
Konferans programına, Yozgat Valisi Kadir Çakır, Belediye Başkanı Celal Köse, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, POMEM Müdürü Zafer Kişi, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, İl Müftüsü Salih Sezik, Hayırsever İşadamı Bilal Şahin, müftlük personeli ve vatandaşlar katıldı.
12.11.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45