BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 07.12.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
255
Dün
:
4716
Toplam
:
17446599
KOCAELİ YOZGATLILAR FEDERASYONU FAALİYETE GEÇTİ


Uzun zamandır Gebze'nin önde gelen iş adamı Akalın Şirketler Topluluğu'nun sahibi genç girişimci iş adamı Erol Akalın başkanlığında çalışmalarını sürdüren Yozgat Yöresine ait 7 dermek; bir araya gelerek Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu'nun kurulumunu sağladı. Kuruluşunu resmen tamamlayan Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu bünyesinde bulunan 7 dernek ve 40 yönetim kurulu üyesi; ilk toplantısını gerçekleştirdi. Gebze'de bulunan Fesa Business Hotel'de bir araya gelen federasyon üyeleri ve dermek başkanları toplantısına; Kocaeli'de vazife yapan daire müdürleri ve Tarım ve Köy İşleri eski Bakanı ve Yozgat eski milletvekili Lütfullah Kayalar da katıldı.
'BİR ve BERABER OLACAĞIZ'
Dernekleri federasyon çatısı altında bir araya getiren Federasyon Kurucu Başkanı Erol Akalın, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Akalın yaptığı açılış konuşmasında; "Yozgatlılar, Kocaeli genelinde çok önemli bir nüfusa sahip. Ancak, önemli bir birlik ve beraberlik sağlayamadıkları için bir 'güç' olamamışlardı. Bizde dernek başkanlarımızla bir araya geldik. Daha kurumsal ve daha işlevi geniş bir çatı altında hizmet vermek istedik. Bu yüzden 40 yönetim kurulu üyemizle Kocaeli Yozgatlılar Federasyonunu kurduk. Doğduğumuz yerlerden; doyduğumuz yerlere gelen Bozok Diyarının çilekeş ve vatansever insanlarıyız. Biz, hem doğduğumuz yere; hem doyduğumuz yer olan Kocaeli'ne hizmet etmek istiyoruz. Bu yüzden birlik ve beraberlik içinde; birimiz derdi; hepimizin derdi düşüncesiyle çalışacağız; elimizden gelen hizmetin en güzelini yapmak için gece-gündüz gayret göstereceğiz."dedi.
'İLKLERE İMZA ATACAĞIZ'
Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu ile önemli hizmetlere imza atmak istediklerini belirten Kurucu Başkan Akalın; "Sıradan bir oluşum olmak istemiyoruz. Önemli olan ve ilk olan hizmetlere imza atmak vazifemiz olacaktır.40 kurucu üyemizin tamamı ile birlik ve beraberlik içinde; gece-gündüz demeden çalışacağız. Biz biliyoruz ki üzerimizde büyük bir sorumluluk var. Bu sorumluluğu en güzel şekilde temsil etmeye biz hazırız. Bu yüzden bu oluşumu gerçekleştirdik. Biz duruşumuzla, yaşantımızla, hizmetlerimizle, mertliğimizle, vatan ve millet sevgimizle Yozgat'ı temsil edeceğiz. Konfederasyon bünyesinde bilgi bankası oluşturacağız. Burada gençlerimize ve ihtiyacı olan insanlara iş imkanı sağlayacağız. Folklor ekibi kurmayı planlıyoruz; bu sayede kültürümüzü yeni nesillere aktaracağız. Okuyan ve maddi durumu yerinde olmayan öğrencilerimize burs vermek yine bizim hedeflerimiz arasındadır. Eğitici ve bilgilendirici seminerler düzenleyerek; üyelerimizin ve hemşerilerimizin bilgilendirilmesini sağlayacağız. Kısaca birlik ve beraberlik içinde olacağız; çoğalacağız, güçleneceğiz ve 'bir' olacağız. Birlik olacağız. Daha çok temsil hakkına sahip olacağız. Ayrıca hemşerilerimiz arasında dayanışmayı sağlayarak; kalkınmasına ön ayak olacağız; mesleki alanlarda da bir birimizin destekçisi olacağız. Kültürümüzü en güzel şekilde temsil ederek; yeni neslimize Yozgat kültürünü öğretmiş olacağız."dedi.
KAYALAR; ' SİYASET YAPMAYALIM; DESTEK OLALIM'
Yozgat eski milletvekili ve Tarım ve Köy İşleri eski bakanı Lütfullah Kayalar da yaptığı konuşmada; birlik ve beraberliğin önemine değindi. Kayalar, " Kurulmuş bulunan Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu'nun önemli hizmetlere imza atacağını inanıyorum. Birliğin ve başarının oluşması için bu yapılar çok önemlidir. Birlik ve beraberlik içinde hareket edildiği takdirde yapılmayacak hiç bir şey yoktur. Bu gün Yozgatlılar, devletin çok önemli temsil yerlerinde vazifeler almaktadır. Bu biz Yozgatlılar için çok önemlidir. Tavsiyem şudur ki; derneğin içine asla siyaseti sokmayalım ama siyaset yapanlara da destek verelim. Bu bir dernek ve sivil toplum için olmaz ise olmaz kuraldır. Unutmayalım ki; bir olduğumuz takdirde; beraber hareket ettiğimiz takdirde; güç birliği oluşturduğumuz sürece; üstesinden gelemeyeceğimiz hiç bir şey yoktur. "dedi.
12.11.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45