BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 14.12.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
194
Dün
:
4716
Toplam
:
17452565
TÜGVA İL KADIN ve AİLE KOORDİNATÖRÜ ÖNGEL: SÖYLEYECEK SÖZLERİMİZ VAR


Bundan bir süre önce kısa adı TÜGVA olan Türkiye Gençlik Vakfı’nın Yozgat İl Kadın ve Aile Koordinatörlüğü görevine atanan Ruziye Öngel,yaptığı ilk basın açıklamasında etkinleri arasında Yozgat halkına söyleyecek sözlerinin bulunduğunu belirterek " Bizim bir Anadolu kadını olarak gâyemiz, bu vatana ; dinini bilen, geleneklerine bağlı, çağın gereklerini okuyan, topluma ve insanlığa değer katan, ülkesini seven, güzel ahlaklı, bilinçli ve yenilikçi bireyler yetiştirmektir"dedi.
Yazılı açıklamasında “Bizler, Fatih'in torunları, Nene Hatun'un evlâtlarıyız. Bir nesli ilim ve bilimle yetiştirmek bizlere düşüyor." İfadesini kullanan Öngel sözlerini şöyle sürdürdü :
"Gelişimin öncüsü kadındır, çünkü kadın ne öğrenirse çocuklarına onu öğretir. O çocuk büyür birey olur, o birey millet olur, o millet devlet olur. O devlet önce kul olduğu için Allah'a, sonra devlet olduğu için dünyaya hizmet eder "
TÜGVA olarak bütün çalışmalarında hiçbir ayırım gözetmeksizin bu yolda yürümekten onur duyacaklarını dile getiren ve Hakk'a hizmetin bir nasip işi olduğunu hatırlatan Yozgat İl Kadın ve Aile koordinatörü açıklamasının son bölümünde ise şunları söyledi
" Bizler Allah'ın yeryüzünde ki neferleriyiz. İlmimizin zekatını vererek Allah'ın rızasına hizmet edeceğiz. Değişim, önce içeriden başlar. Bir dünyayı bir insan kurtarabilir ve o insan bizlerden biri olabilir deyip elimizi taşın altına koyduk. Birlik ve beraberlik ruhu içinde besmele ile çıktığımız bu yolda amacımız ; önce sâlih ve sâliha insanlar olmak sonrasında sâlih ve sâliha insanlar yetiştirerek ecdâdımızın bizlere miras bıraktığı azîz vatanımız ve bayrağımızı, mânevi ve kültürel değerlerimizi muhafaza ederek, âhiret için dünyayı inşaa edecek şekilde, bilhassa genç kardeşlerimizle omuz omuza yürümektir. Bunun için elimizden geleni yapacak, ulaşılmadık insan kalmayana kadar yastığa başımızı koymayacağız”

Yeni TÜGVA İl Kadın ve Aile Koordinatörü Ruziye Öngel kimdir?
1995 yılında Yozgat'ta doğdu. İlköğretim ve lise hayatını Yozgat'ta ailesinin yanında tamamladı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nde lisans hayatını tamamladıktan sonra memleketi Yozgat'a dönerek Yozgat Valiliği bünyesinde çalışma hayatına başladı.
Mütevazi bir ailenin en büyük çocuğu olan Öngel, Yozgat değerlerinin hamuruyla yoğurulup kültürüyle yetişmiştir.
30.11.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45