BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 14.12.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
201
Dün
:
4716
Toplam
:
17452605
YOZGAT’TA 15 BİN KİŞİLİK ONARILMIŞ BİR STAD YERİNE 20 BİN KİŞİLİK MODERN BİR STADYUM YAPILMALI


Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Yozgat Bozok Şehir Stadyumunda yapılacak olan tadilat için 28 Milyon lira ödenek ayrıldığı ortaya çıktı.
UEFA ve Türkiye standartlarına uygun olmayan Bozok Şehir Stadyumunun kapasitesi 15 bine çıkarılarak, modernizasyon yapılacak. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, şehir stadyumunda ki modernizasyon projesinin 2020 yılında ihaleye çıkacağı öğrenildi.
CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven’in Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na ilettiği stadyum sözüne cevap geldi.
Bakan Kasapoğlu, Keven’in sorusuna, “Yozgat Stadyumu Modernizasyonu için 28.000.000 Tl ödenek ayrılmıştır. Proje Çalışmalarına başlanmış olup; 2020 yılında ihalesi yapılacaktır” cevabını verdi.
CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, Gençlik ve Spor Bakanlığından stadyum modernizasyonu yerine yeni stat yapılmasını talep edeceklerini söyledi.
Keven, “11 Kasım’da Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçe görüşmesinde Sayın Bakan’a ilettiğim stadyum sözü ile ilgili cevap yazısı geldi. Mevcut stadyumun modernizasyonu için 28 milyon lira ödenek ayrıldığı ve 2020’de ihaleye çıkılacağı belirtilmektedir. Tribün kapasitesinin 15 bin kişi olması için bir tadilat yapılacağı bilgisi edinildi ancak 28 milyon lira harcayıp mevcudu onarmak yerine uygun bir alana söz verildiği gibi 20 bin kişilik modern bir stadyum yapılmasını kamu kaynağının verimli kullanılması açısından tekrar önereceğiz. Çünkü bu şekilde FIFA standartlarında bir stadyuma sahip olursak ülkemizde yapılacak bir eleme maçına veya ulusal kupa maçlarına ev sahipliği yapabilecek konuma geliriz. Bu şekilde ilimize binlerce futbolsever gelebilecektir. Kupa maçlarının Yozgat’ta da oynanabilmesi için hep birlikte mücadele edeceğiz” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce 100 günlük eylem planı kapsamında, Yozgat’a 20 bin kişilik bir stadyum yapılacağını açıklamıştı.
Şehirlerde ki eski stadyumların taşınacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni stadyumun Yozgat ile Sorgun’un arasında inşa edileceğinin müjdesini vermişti.
9 yeni stadyum yapılacağını aktaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “1 stadyumun yer teslimini, 3 stadyumun yıkımını, 5’inin de proje çalışmasını tamamlıyoruz” açıklamasını yaptı. Bu açıklamanın üzerinden 9 ay geçmesine rağmen stadyum ile ilgili somut bir adım atılmadı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen yeni stat müjdesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından modernizasyona dönüştürüldü.
31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Yozgat’ı ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, şehir stadyumunun modernizasyonu ile ilgili bir çalışma yapılması talimatını verdi.
Daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, Yozgat’a gelerek şehir stadyumunda incelemelerde bulunmuştu.
30.11.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45