BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 14.12.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
173
Dün
:
4716
Toplam
:
17452598
HEMŞEHRİMİZ İSMET ÖZBAŞI 2.BÖLGE ANKARA OGO YÖNETİMİNE ADAY


Başkentin tanınmış gözlükçülerinden Yozgatlı hemşehrimiz İsmet Özbaşı,bundan bir süre öncesine kadar dernek olarak çalışan,şimdilerde ise ‘oda’statüsüne dönüştürülen 2.bölge Ankara Optisyen ve Gözlükcüler Odasının yönetimine aday oldu.Hemşehrimiz Özbaşı,önümüzdeki günlerde yapılması planlanan 2.bölge Optisyen ve Gözlükcüler Odası seçimlerine “Gözde birlik’grubuyla birlikte katılacak.Özbaşı,2 grubu oluşturan odanın Eskişehir,Kırıkkale,Çorum ve Çankırıdaki optisyen ve gözlükçü üyeleri ile görüşerek seçimlerde gözde birlik grubuna destek istiyor.
İsmet Özbaşı ile Ramazan Özer,bu arada AOGO seçimleri kapsamında 4 il’deki meslektaşlarına yönelik bir basın açıklaması yayılayarak “Biz, gözde birlik grubu olarak bu yola çıkarken, bir menfaat için değil, belirli ilkeler içinde mesleğine katkı yapmak isteyen bir ekip olarak yola çıktık.”dediler.
Özbaşı ve Özer,Gözde birlik grubu adına üyelere şöyle seslendiler :
“Değerli optisyen-gözlükçü mesleklektaşlarımız, mesleğimizde yaşanan sorunların çözümüne bir katkı sağlamak ve meslektaşlarımız arasında iyice azalmış olan dayanışma ruhunu yeniden canlandırabilmek adına kuruluş aşamasında ki odamızın yönetimine aday olduk.
bu süreçte de gerek ankara, gerekse bağlı illerdeki meslektaşlarımızı ziyaret ederek niçin bu yola çıktığımızı yüzyüze anlatmaya çalıştık. bu ziyaretlerde biz kendimizi anlatırken, meslektaşlarımız da bir takım olaylara farklı bakış açılarıyla bize olağanüstü ışık tuttular. Bu vesileyle seçimlerin meslek içi iletişimi sağlaması açısından bize çok şeyler katacağına olan inancımı da belirtmek istiyorum.
Bizim bu çalışmalarımız sırasında ankara geçici yönetimi, geçici üst birlik yönetimi tarafından görevden azledilmiştir.daha önceden adaylığını açıklayan gruplar arasında tekrardan oylama yaparak birini geçici yönetim olarak atama yöntemini benimsemiş, bunlar içinden de bizim içinde bulunduğumuz gruba bu görevi vermek istemiştir.
Biz, gözde birlik grubu olarak bu yola çıkarken, bir menfaat için değil, belirli ilkeler içinde mesleğine katkı yapmak isteyen bir ekip olarak yola çıktık. yani ilkeler ve etik ülkemizde maalesef dejenere olmuş ama bizim için hala çok değerli kavramlar. gözde birlik grubu olarak, bu seçimlerde aday olmuş bir grubun geçici yönetimi üstlenmesinin etik olmayacağını düşünüyoruz. bu nedenle; üst birlik yönetiminin, geçici yönetim teklifini (grubumuz üyelerinin tamamının oyuyla) kabul etmediğimizi kendilerine ifade ettik.
Birlik yönetiminin bu teveccühüne teşekkür ediyoruz. kuruluş döneminde oluşan bu sancılı süreci sağduyu ve dayanışmayla aşacağımıza, mesleğimizin hakettiği saygınlığa en kısa sürede ulaşacağına inanıyor, tüm meslektaşlarımızı saygıyla selamlıyoruz.
02.12.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45