BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 25.01.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
184
Dün
:
4716
Toplam
:
17584391
BAŞKAN EKİNCİ AÇIKLADI: EN UCUZ SUYU SORGUNLULAR KULLANIYOR


Sorgun Belediyesi Aralık ayı Meclis toplantısını Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci başkanlığında yaptı. Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, Yozgat’ın en ucuz suyunu Sorgun ilçesinin kullandığını söyledi.
Başkan Ekinci, “2020 yılında 1 ton su KDV dâhil 0.25 kuruş olarak ücret belirlendi. Bizlerin belirlemiş olduğu su fiyatları Yozgat bölgesinde en ucuz su fiyatı. Yozgat merkez, Sarıkaya, Akdağmadeni, Şefaatli, Boğazlıyan, Çekerek, Aydıncık ilçelerden daha ucuz. En ucuz suyu Sorgun kullanıyor. 4 milyon 500 bin civarında bir elektrik parası ödüyoruz” dedi.
Başkan Ekinci, “Sorgun caddelerinin her tarafından hummalı bir çalışma var. Kısım kısım yerlerde çalışmalarımız devam ediyor. Belediyenin bütün birimleri şuanda her bölgede yapılması gerekenler noktasında ciddi bir çalışma yürütüyor. Bu çalışmanın en yoğun olduğu bölge Cumhuriyet Caddesi” dedi.
Sorgun’un içme suyu ana şebeke boruları asbest borulardan oluştuğunu belirten Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, “Çok eskiden döşenmiş yıllardan beri de değiştirilmemiş olan bir asbest boru var. Bu asbest boru kanserojen madde içerdiği için bunları kısım kısım değiştirme kararı almıştık. Bu yıl belli bölgelerde değiştireceğiz. Önümüzdeki yıllarda da yine bir kısım bölgede bu değişikliğe devam edeceğiz. Bu çalışma alt yapı çalışması olduğu için bir yandan da yağmur suyu drenaj hatlarını yapıyoruz. Bu işlere biz girmişken de Türk Telekom’a, Sürmeligaz’a ve Çedaş’a ilgili yazıları yazmıştık. Sürmeligaz şuanda eksiği olan yerleri tamamlıyor. Her tarafta bir çalışma var. Böyle olunca da ister istemez çamur oluyor. Ekiplerimiz hızlı şekilde çamuru mümkün olduğu kadar uzaklaştırmaya çalışıyor” dedi.
Başkan Ekinci, “Trafik ile ilgili bazı sorunlarımız oluyor. O konuda da zabıta müdürlüğümüz gerekli tedbirleri alıp aksaklıkları elinden geldiği kadarıyla gidermeye çalışıyor. Ben bu çalışmalar sırasında vatandaşımızın ve esnafımızın anlayışına çok teşekkür ediyorum. Biraz daha işlerimiz var. Bu işler bittiği zaman Sorgun hakikaten çok farklı olacak. Bizim niyetimiz hakikaten Sorgun’u bir şehir havasına sokabilmek adına bunları yapıyoruz. Biz elimizden geldiği kadar kısa sürede bu eksiklikleri tamamlayıp çok daha güzel bir cadde konumuna kavuşturacağız” diye konuştu.
07.12.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45