BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 25.01.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
185
Dün
:
4716
Toplam
:
17584601
MİLLETVEKİLİ KEVEN, HAFTA SONUNU İLÇELERİ GEZEREK DEĞERLENDİRDİ


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven, ilçe ziyaretlerinde bulunarak vatandaşların sorun ve isteklerini dinledi.
Yerköy ilçesinde Taşıyıcılar Kooperatifi’nde kamyoncu esnafının sorunlarını dinleyen Keven, Kooperatif Başkanı Savaş Öztürk’ten ülke genelinde tepkilere yol açan dijital takograf uygulaması hakkında bilgi aldı.
Dijital takograf uygulamasının ertelendiğini vurgulayan Keven, resmi gazetede yayımlanan yönetmeliğe göre ülke sınırları içinde taşımacılık yapanlar için 1 Ocak 2024 tarihine ertelendiğini söyledi.
Keven daha sonra, Yerköy Ziraat Odası Başkanı Cahit Metin, Yerköy Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Minar, Yerköy Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Kepir’i ziyaret etti. Keven, Yerköy Muhtarlar Derneği Başkanı Aydın Savaş ve muhtarlarla da bir araya gelerek sohbet etti.
Muhtarların köyleriyle ilgili sorunlarını ve çözüm önerilerini not alan Keven, özellikle mazot ve gübre fiyatları olmak üzere Şeker Fabrikası ile ilgili sorunlarını gündeme getirmeye devam edeceğini ifade etti. Keven, son olarak Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi.
Şefaatli Paşaköy’de arabaşı davetinde köy halkıyla bir araya gelen Keven, beraberinde İl Başkanı Abdullah Yaşar, İlçe Başkanı Ali Bektaş ve yönetimi ile birlikte Paşaköylülerin sorun ve isteklerini dinledi. Keven, Paşaköy Sulama Birliği’ne kayyum atanmasını, eski belediye olan Paşaköy’de kanalizasyon altyapı eksiklerinin hala giderilmediğini ve Şefaatli’de kapatılan Toprak Mahsulleri Ofisi hakkında görüş alışverişinde bulundu.
Daha sonra, Aydıncık, Çekerek ve Kadışehri ilçe kongrelerine katılan Keven, ilçe halkıyla görüşerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde daima açık bir kapıları olduğunu ifade etti. Keven, Aydıncık Kazankaya Kanyonu, Çekerek Süreyabey Barajı ve Kadışehri ilçe yolu hakkında yaptığı bakanlık görüşmeleri hakkında vatandaşları bilgilendirdi.
13.01.2020

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45