BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 19.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
215
Dün
:
4716
Toplam
:
17735822
SORGUN TSO’DAN ‘TERMAL TURİZM’ ÇALIŞTAYI


Sorgun TSO Başkanı Üzeyir Arslan, Çalıştay toplantısında yaptığı açılış konuşmasında ilçede büyük potansiyele sahip jeotermal sıcak suyun önemine değindi.
Arslan, “Türkiye’nin dört bir yanından gelen sektöre hakim katılımcılarımızla yaptığımız odak gurup çalışmaları neticesinde Sorgun Termal Turizm potansiyelinin artırılmasını hedefliyoruz. Yıllardır göç veren Yozgat’ımız, termal turizmin gelişmesi, yüksek hızlı tren yolunun hizmete girmesi ve havaalanının açılmasıyla göç almaya başlayacaktır.”diye konuştu.
Yozgat Vali Yardımcısı İzzet Ercan’da, “İlçelerimizin çoğunda termal su kaynakları var. Bunları iyi değerlendirmeli, iyi tesisler yapmalıyız. Yaptığımız bu tesisleri de yemek, eğlence, spor, kültür gibi diğer turizm sektörleriyle entegre etmeliyiz.” dedi.
Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci de termal kaynaklardan daha fazla yararlanılması için ilçede konaklama sektörünün gelişmesi gerektiğini anlattı. Doğu illerini batıya bağlayan kara yolunun Sorgun’dan geçtiğini, bu yolu günde ortalama 15 bin aracın kullandığını vurgulayan Ekinci, “Böyle bir yolcu ve araç trafiğine sahip olan ilçemizde konaklama önemli bir ihtiyaç olarak gözüküyor. Biz belediye olarak bu alanda yatırım yapacak girişimcilere destek vermeye hazırız.” diye konuştu.
13.01.2020

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45