BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 26.01.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
182
Dün
:
4716
Toplam
:
17584607
EGE BÖLGESİNDE YENİ YILIN İLK ARABAŞI ŞÖLENİ


Muğla İli Ortaca, Köyceğiz ve Dalaman İlçelerinde yaşayan gurbetçi Yozgatlıların ARABAŞI şölenine yüzlerce hemşehrimiz katıldı.
Bu sene altıncısı düzenlenen geleneksel ara başı buluşmasında Yozgatlı gurbetçiler tarafından salon yine tıklık tıklım dolduruldu.
Muğla İli'nin sadece Ortaca, Köyceğiz ve Dalaman İlçeleri'nde yaşayan Yozgatlılar'ın dayanışma ve yardımlaşma duygularını yeniden hareketlendiren bu tanışma organizasyonu takdirle karşılandı.
Bu buluşmanın yöre halkı tarafından da ilgiyle takip edildiği gözlemlenirken, Yozgatlılar'ın geleneklerini ruhlarında taşıyıp yaşatmalarına gıpta edildiği belirtildi.
Naim Gönülateş, Ali Çakır, Celal Ardıç, Tahsin Kablan, Osman Doğan, Niyazi Yiğit, Seyit Aslan, Burak Öcal, Ali Ünal, Saadettin öztaşkın ve Avni Altınok'dan oluşan organizasyon komitesi, ilginin yoğunluğun nedeniyle; maksadın hasıl olmasından memnun oldular.
Komite adına açıklama yapan hemşehrimiz eğitimci Naim Gönülateş duygularını; "dayanışma ve yardımlaşma ruhunu diri tutan bir şölen tertip etmenin huzuru" içinde olduklarını belirtti. Gönülateş, "hemşehrilerimizle bu buluşmamızda yeni simaların birbirleriyle tanışmalarının yanı sıra, tanışık olanların da hatıralarıyla hasret gidermesi bakımından hepimizi mutlu eden çıkarımlar elde ettik" dedi.
Toplumların geleneklerinin korunup yaşatılması ve gelecek nesillere taşınmasının önemime vurgu yapan Naim Gönülateş, dünyanın neresinde olursa olsun Yozgatlılar'ın kendi değerlerine sahip çıkmaları, yaşamaları ve tanıtmaları için de bir örnek teşkil ettiklerini belirtti.
Bu tür organizasyonların sadece hamur kaşıklamaktan ibaret bir yemekli toplantı olarak değerlendirilmemesi gereğine işaret eden Gönülateş, sözlerini; "maksadımız, ismi ön plana çıkan sembol değerlerimizi bir buluşma çatısı addederek, birlik ve dirliğin korunmasına vesile oluşturmaktır" diyerek tamamladı.
14.01.2020

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45