BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 20.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
172
Dün
:
4716
Toplam
:
17736128
‘İŞTE GENÇ,İŞTE YOZGAT’ ÇALIŞTAYINDA İŞSİZLİK SORUNU KONUŞULDU


Sorgun Gençlik Derneği tarafından hazırlanıp, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ‘İş’te genç İş’te Yozgat’ başlıklı proje kapsamında ikincisi gerçekleştirilen çalıştay’da gençlerin işsizlik sorunu masaya yatırıldı.
Sorgun Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, “Projemizin temel amacı, Yozgat ekonomisini, yatırımların ve istihdamın nasıl artırılacağını, istihdam politikaları alanında karar alıcı pozisyonunda yer alan kamu kurum ve kuruluş yetkilileri, iş dünyası ve üniversite temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve gençlerle değerlendirmek, genç işsizliği sorununun tüm ekonomik ve toplumsal boyutlarıyla ele alınarak nedenleri ve sonuçlarını belirlemek, sorunun kaynağının tespit edilerek çözüm yolları sunmak ve çözüme katkıda bulunmaktır. Sorgun Gençlik Derneği koordinatörlüğünde, Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün ortaklığında yürütülen proje kapsamındaki üç gün süren çalıştay etkinliği ilgi gördü.
Çalıştayda, Yozgat’ın en önemli sorunları arasında yer alan genç işsizliği, gençlerle birlikte masaya yatırıldı. Çalıştay etkinliğinde, ‘Gençlik çalışmaları, genç işsizliği, Yozgat’ta işsizlik sorunu, Yozgat’ta işsizlik sorununa çözüm sağlayacak aktörler, istihdam girişimciliği, İş Kulübü’ gibi konuları ele alındı. Çalıştay etkinliğine ORAN Kalkınma Ajansı Yozgat Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Timur Yıldız ve Uzman Memiş Sezen, İş ve Meslek Danışmanı Kadir Karaduman, Eğitmen Onur Çiftçi de katılarak, gençlere farklı konularda bilgiler aktarıp, ortak çalışmalar yaptı. Çalıştayın sonuçları raporlanarak projenin sonunda bir politika metni oluşturulacak” diye konuştu.
15.01.2020

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45