BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 24.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
173
Dün
:
4716
Toplam
:
17741022
DURSUN: SİYASET AKADEMİSİ EĞİTİMİNE İSTEYEN HERKES KATILABİLİR


AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği Siyaset Akademisi başvurularının 13 Ocak itibariyle başladığını belirterek, müracaatların 27 Ocak 2020 tarihine kadar devam edeceğini söyledi.
AK Parti İl Başkanı Çelebi Dursun, yaptığı açıklamada Siyaset Akademisi’nin önemine değindi.
Siyaset Akademisine 18 yaşını doldurmuş dileyen herkesin müracaatta bulunabileceğini söyleyen Başkan Dursun, “Dileyen vatandaşlarımız İl Başkanlığı binamıza gelerek müracaatını yapabilir. Ayrıca dileyen vatandaşlarımızda siyaset akademisi.akparti.org.tr’ adresini girerek internet üzerinden müracaatını yapabilir. Partimizde ise ana kademe ve yan kademelerde, parti organlarında görev alan; il, ilçe, kadın kolları, gençlik kolları ve belediye başkanlarının katılımı zorunlu olup halkımızdan da isteyen ve dileyen herkes katılabilir” dedi.
EĞİTİM PROGRAMLARI HAFTADA 2 SAAT OLMAK ÜZERE 8 HAFTA DEVAM EDECEK
Eğitim programlarının haftada 2 saat olmak üzere 8 hafta devam edeceğini söyleyen Başkan Dursun, “ 4 saatlik online eğitim dersleri ile beraber toplamda 20 saatlik bir eğitim programı olacaktır. Katılımcılar, katıldıkları derslerden program sonunda sınava tabi tutulacak ve sınav sonuç sıralamasına göre derecelendirilecektir. Yozgat’ta daha önce iki kez açıldı ve bu üçüncüsü olacak. Dersler, Genel Merkezimizden gelen Büyükşehir Belediye Başkanları, Genel Başkan Yardımcıları ya da alanında uzman kişisel gelişim uzmanları tarafından verilecektir. Vakti olan siyasete ilgi duyan vatandaşlarımızın katılımları kendileri adına ciddi faydasıı olacaktır.”diye konuştu.
SİYASETE İLGİ DUYAN HERKES KATILABİLİR
Siyasete ilgi duyan 18 yaşını tamamlamış herkesin Siyaset Akademisine katılabileceğini vurgulayan Başkan Dursun, “Siyasetle ilgili her konuda bilgi sahibi olunabilecek konuların yer aldığı dersler olacak. Yani; siyase parti kanundan, seçim kanunlarına, kişisel gelişim dersler, partinin tüzük ve mevzuatı, il başkanı, ilçe başkanı ve belediye başkanın görevi nedir? gibi siyasetle iştigal eden herkesin bilmesi gereken bir eğitim çalışmasıdır. Geçmiş dönemlere baktığımızda siyaset akademisinde yetişmiş arkadaşlarımızın siyaset açısından biraz daha farkı oluyor. Yozgat’ımızda ilk açıldığında bende katılmıştım. Siyaseti düşünen ve bu konuda kendisini geliştirmek isteyen 18 yaşını doldurmuş bütün vatandaşlarımız katılabilir.”şeklinde konuştu.
16.01.2020

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45