BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 20.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
198
Dün
:
4716
Toplam
:
17736118
YERKÖY'DEN ELAZIĞA KAMYON DOLUSU YARDIM SEVKİYATI


Yozgat'ın Yerköy İlçesinde, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremde zarar gören vatandaşlar için bir kamyon yardım malzemesi gönderildi.
Elazığ'da meydana gelen depremin ardından Yerköy Belediyesinin başlattığı yardım kampanyasında toplanan battaniye, elektrikli ısıtıcı, kışlık giyecek ve kuru gıda gibi malzemeler, "Kardeşlerimize el uzatmaya gidiyoruz" pankartının yazılı olduğu kamyona yüklenerek deprem bölgesine doğru yola çıktı.
Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz yaptığı açıklamada, "Tepeden tırnağa bütün Türkiye'nin kalbi deprem bölgesinde atıyor. Deprem bölgesine yapılacak olan yardım çağrısının ardından Yerköylü vatandaşlarımız adeta seferber oldu. Vatandaşlar insani ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı yardım paketleriyle Yerköy Belediyesine akın etti. Kısa bir zaman içerisinde çok sayıda kışlık giyecek, battaniye, kuru gıda, elektrikli ısıtıcı ve ihtiyaç malzemeleri toplanarak deprem bölgesine doğru yola çıktı” dedi.
Başkan Yılmaz, Deprem'de hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Cenab-ı Allah'tan Rahmet, aileleri ve aziz milletimize baş sağlığı, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.
27.01.2020

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45