BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 24.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
174
Dün
:
4716
Toplam
:
17741675
ŞEHİR HASTANESİNDE DR. MÜNİRE İŞLAK DEMİR’DEN ‘CORONAVİRÜS ‘ EĞİTİMİ


Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Münire Işlak Demir, tarafından hastane personeline Coronavirüs hastalığı hakkında eğitim verildi. Fiziki ve genel durumu bakımından her geçen gün gelişimini sürdüren Yozgat Şehir Hastanesi hastalarına kaliteli sağlık hizmeti sunmanın yanında personeline yönelikte düzenlediği etkinliklerle de dikkat çekiyor.
Son günlerde Çin’de başlayan ve bütün dünya ülkelerinde görülen; İnsanlarda ve hayvanlarda hastalığa yol açabilen Coronavirüs hastalığı hakkında Yozgat Şehir Hastanesi sağlık çalışanlarına eğitim verildi.
Hastanenin Konferans Salonunda düzenlenen eğitimde Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı. Dr. Münire Işlak Demir, yaptığı konuşmada; İnsanlarda genellikle soğuk algınlığına yol açan bu virüslerin hayat kayıplarına da sebep olabileceğini söyledi.
Demir, “Son 14 gün içinde Çin başta olmak üzere coronavirüs enfeksiyonu görülen ülkelerden gelinmesi, ateşlenme, öksürme ve nefes almada zorluk çekilmesi durumunda maske takarak sağlık kurumuna başvurulması gerekir. Elerimizi sık sık su ve sabun ile en az 20 saniye boyunca yıkanmamız, öksürme veya hapşırma sırasında burun ve ağzımızı tek kullanımlık kağıt mendil ile kapatmamız ve sonrasında mendili derhal çöp kutusuna atıp, ellerimizi su ve sabunla yıkamalıyız.”dedi.
Yeni Coronavirüs enfeksiyonunun, influenza virüsünün neden olduğu griple karıştırılmaması gerektiğini vurgulayan Demir, “Yeni coronavirüs’ün bir virüs ve bu nedenle antibiyotikler ve gripte kullanılan antiviral tedaviler etkili olmamaktadır. Etkisi kanıtlanmış bir antiviral tedavisi de yoktur. Türkiye’de henüz vaka yok. Bununla birlikte, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından salgının ülkemizde görülmesi durumunda nasıl bir yol izlenmesi gerektiği ile ilgili bilgileri içeren “2019-nCoV Hastalığı Sağlık Çalışanları Rehberi” yayınlandı.”diye konuştu.
Yozgat Şehir Hastanesi sağlık çalışanları da eğitimin kendileri açısından oldukça verimli geçtiğini belirterek, Hastane Başhekimi Op. Dr. İbrahim Akkurt’a ve eğitimi veren Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Münire Işlak Demir’e teşekkür etti.
05.02.2020

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45