BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 24.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
183
Dün
:
4716
Toplam
:
17741126
PROF.BÖYÜKATADAN DİYARBAKIRDA DA ÖĞRETMENLERE PROJE EĞİTİMİ


Yozgat Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün daveti üzerine, eğitim odaklı projelerin niteliğini artırmak ve uygulanan projeleri güçlendirmek amacıyla öğretmenlere yönelik olarak “Öğretmenler İçin Proje Danışmanlığı Eğitimi” verdi.
Yozgat Bozok Üniversitesi (YOBÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın Eğitim Yöneticiliğini yürüttüğü program iki gün sürdü.
Etkinlik Başkanlığını yürüten Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer’in açılış konuşması ile başlayan eğitim seminerleri, 8-9 Şubat 2020 tarihleri arasında Diyarbakır Kayapınar merkez ilçesi Millet İlkokulu salonlarında gerçekleştirildi.
Etkinlikte YOBܒden Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile birlikte Erciyes Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mustafa Keskin, Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nurettin Demir, Dicle Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hamdi Temel ve Siirt Üniversitesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Arzu Ekinci eğitmen olarak yer aldı.
Eğitim kapsamında, proje geliştirme ve yürütme konusuyla ilgili olarak; Temel Kavramlar, Kaynak Taraması ve Literatür Analizi, Araştırmanın Planlanması ve Yönetimi, Sonuçların Değerlendirilmesi ve Yaygınlaştırma başlıkları altında seminerler verildi. Gruplar halinde prototip proje tasarımı uygulaması atölyelerine de yer verildi. Ayrıca projede kalite ve ekibinin rolü, eğitimde, iş ve projeler için can veren bazı kelimeler etrafında söyleşilerde gerçekleştirildi.
Programdan 17 ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri proje koordinatörleri katıldı. Programın etkili olması bakımından katılımın sınırlı tutulmaya çalışılmasına rağmen yoğun istek üzerine 65 civarında yararlanıcıya imkân tanınabildi. Katılımcıların faydalı bulduklarını belirttikleri eğitim etkinliklerinin tekrarlanmasının yerinde olacağı ifade edildi.
Program sonunda Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Sayın Feysel Taşçıer, programın önemine ve etkisine vurgu yaparak, eğitmenlik yapan akademisyenlere hitaben “Emekleriniz, bıraktığınız izler ve ilimiz eğitimine sağladığınız katkı, ülkemiz çocuklarına emek veren öğretmenlerimiz için eşsiz bir tecrübe oldu. Her birinize yürekten teşekkür ederiz” dedi.
11.02.2020

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45