BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 24.02.2020 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
187
Dün
:
4716
Toplam
:
17741413
YAZAR HAYATİ İNANǒDAN ‘İSTİKBAL GÖKLERDEDİR’ KONULU KONFERANS


Yozgat Belediyesi, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yozgat Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi tarafından “Tezhipten Tasarıma, Bende Yapabilirim” isimli proje Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı(GPDP) kapsamında kabul edildi ve hayata geçirildi.
Bilim ve Sanat Merkezi İngilizce Öğretmeni Ülkü Koç tarafından yürütücülüğü yapılan proje Eğitimci Yazar Hayati İnanç tarafından verilen “İstikbal Göklerdedir” başlıklı konferans ile başladı.
Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür Merkezi’nde yapılan konferansa Yozgat Valisi Kadir Çakır, Belediye Başkanı Celal Köse, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, İl Jandarma Komutanı Bilgehan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, Polis Okulu Müdürü Zafer Kişi, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak ve vatandaşlar katıldı.
Hayati İnanç’ın konferansı öncesi bir konuşma yapan Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi İngilizce Öğretmeni Ülkü Koç yaptıkları proje hakkında bilgi verdi. Öz kültürümüzü tanımak, ilimde, kültürde kaybettiğimiz saygınlığa yeniden kavuşmak aruzu ile yola çıktıklarını söyleyen Koç,” Çocuklarımıza tasarım programları öğreterek onları teknolojiyi üretken bir biçimde kullanmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Çocuklarımız Tezhipten tasarıma bende yapabilirim desinler istedik. Gençlik ve Spor Bakanlığımız Gençlik Projeleri Destek Programı ile bunu mümkün kıldı. Minik öğrencilerimiz el verdiler. Bu doğrultuda Gençlik Merkezi Müdürlüğümüz ile birlikte bir kurs açtık” ifadelerini kullandı.
Projeyi gerçekleştirmelerinde destek olan tüm kurum ve kişilere teşekkür eden Ülkü Koç konuşmasını tamamladı. Ülkü Koç’un konuşması sonrası konferans için sahneye davet edilen Hayati İnanç İstikbal Göklerdedir başlıklı konferansı boyunca katılımcılara bilgiler aktardı. Konferansın bitimi sonrası İnanç’a hediyeler takdim edilerek program tamamlandı.
Konferansın ardından Hayati İnanç Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse ile birlikte, Ali Şakir Ergin’in kütüphanesini ziyaret etti. Kütüphanede Yozgat’ın ünlü şairi Fennî’ye ait bir çok eserle karşılaşan Hayati İnanç bu arşivden oldukça etkilendiğini belirtti.
13.02.2020

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45